خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5924
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۳:۱۴
بلیت هواپیمای تهران به چابهار نزدیک 2 میلیون تومان شد

افزایش سرسام‌آور بهای سفر به سیستان و بلوچستان/ بلیت پرواز از تهران به زاهدان، ایرانشهر و زابل میلیونی شد

افزایش سرسام‌آور بهای سفر به سیستان و بلوچستان/ بلیت پرواز از تهران به زاهدان، ایرانشهر و زابل میلیونی شد
انجمن شرکت‌های هواپیمایی نرخ جدید پروازهای داخلی را اعلام کرد که بر این اساس، سقف قیمت بلیت تهران- زاهدان یک‌میلیون و 793 هزار و کف آن 704 هزار و 300 تومان تعیین‌شده است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، انجمن شرکت‌های هواپیمایی دامنه نرخ بلیت پروازهای داخلی را به‌روزرسانی کرد و از ابتدای مهرماه نرخ‌های جدید اعمال می‌شود.


بر این اساس، سفر از تهران به چابهار جز گران‌ترین سفرهای هوایی محسوب می‌شود که بالاترین بلیت آن با قیمت یک‌میلیون و 911 هزار و 300 تومان و ارزان‌ترین بلیت با قیمت 753 هزار و 700 تومان به فروش می‌رسد؛ البته بهای سفر به استان سیستان و بلوچستان برای مسافران ایرانشهر نیز ازجمله سفرهای گران‌قیمت به شمار می‌رود. حداکثر قیمت بلیت پرواز از تهران به ایرانشهر یک‌میلیون 821 و 900 و حداقل قیمت آن 743 هزار و 100 تومان است.


قیمت بلیت زاهدان - تهران نیز جزو بلیت‌های نزدیک به دو میلیون تومان بوده و به نرخ یک‌میلیون و 793 هزار تومان به فروش می‌رسد. گران‌ترین بلیت پرواز زابل - تهران یک‌میلیون و 716 هزار تومان و ارزان‌ترین آن 702 و 100 تومان به مشتریان فروخته خواهد شد.


بر اساس این نرخ نامه، تعداد پروازهای با قیمت بالای یک‌میلیون تومان افزایش چشم‌گیر داشته و در بیشتر مسیرها، حداکثر قیمت بلیت بالای یک‌میلیون تومان است. همچنین حداقل قیمت بلیت نیز در چند مورد ۵۰۰ هزار تومان و در سایر موارد ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان نرخ‌گذاری شده است.


گران‌ترین قیمت بلیت برای مسیر تبریز-بندرعباس با حداکثر قیمت دو میلیون و ۶۷۴ هزار و ۲۰۰ تومان بوده، همچنین مسیر کرمانشاه- بندرعباس در حداکثر قیمت خود ۲ میلیون و ۶۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است.


در سایر پروازها نیز حداکثر قیمت بالای یک‌میلیون تومان است که به‌عنوان‌مثال پرواز ارومیه- کیش، ساری- کیش، کرمانشاه- کیش، کرمانشاه- قشم، رشت-عسلویه بین یک‌میلیون و ۸۰۰ تا یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته خواهد شد.


حداکثر قیمت بلیت پرواز تهران-مشهد یک‌میلیون و ۳۵۴ هزار تومان و حداقل نرخ این مسیر ۶۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام‌شده است.


قیمت بلیت پروازهای تهران-کیش و تهران-قشم هم به ترتیب بین «۷۰۰ هزارتا ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار» و «۷۲۲ هزارتا ۱ میلیون و ۸۹۰ هزار» تومان دامنه گذاری شده‌اند.


گفتنی است آخرین بار خردادماه امسال و به بهانه شیوع کرونا و کاهش درآمد شرکت‌های هواپیمایی، نرخ بلیت پروازهای داخلی افزایش‌یافته بود اما این بار به بهانه افزایش قیمت دلار این اتفاق مجدداً پس از تنها ۴ ماه رخ‌داده است.


مدیران سابق سازمان هواپیمایی کشوری پیش‌تر اعلام کرده بودند که ۵۵ درصد هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی، ارزی است؛ اما مدیران جدید این سازمان هنوز درباره این موضوع اظهارنظر نکرده‌اند.

 

لیست کامل قیمت جدید بلیت پروازهای داخلی را از اینجا دانلود کنید.

 

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha