خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5932
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۱۴
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت:

افزایش 109 درصدی صدور کارت سلامت ناوگان باری در سیستان و بلوچستان

افزایش 109 درصدی صدور کارت سلامت ناوگان باری در سیستان و بلوچستان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و 188 کارت سلامت در 6 ماه نخست سال جاری برای رانندگان حمل و نقل عمومی باری این استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 2 هزار و 2 کارت سلامت افزایش 109 درصدی را نشان می دهد.

 ایوب کرد امروز در گفت و گو با اس.بی پرس، اظهار کرد: در حال حاضر چهار مرکز تخصصی طب کار در محدوده تحت پوشش این اداره کل جهت انجام معاینات پزشکی رانندگان ناوگان مسافری و باری زیر نظر این اداره کل مشغول به فعالیت هستند.

 

وی بیان کرد: در این مراکز آزمایشاتی از قبیل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون، چربی خون و غیره جهت بررسی سلامت رانندگان انجام می شود.

 

این مسؤول ادامه داد: اخذ کارت صحت و سلامت از جمله شرایط بسیار مهم داشتن کارت هوشمند برای فعالیت حرفه‌ای رانندگان پرتلاش در بخش حمل و نقل جاده‌ای است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در این مدت 151 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی بار استان در قالب 13 مانور از لحاظ تجهیزات ایمنی مورد بازدید و کنترل قرار گرفتند.

 

کرد افزود: در قالب این مانورها، کارشناسان اداره ایمنی و ترافیک استان مواردی نظیر همراه داشتن اقلام ایمنی، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی وسیله نقلیه، وضعیت صندلی‌ها، آج لاستیک، چراغ چشمک زن و مثلث احتیاط را مورد بازدید و کنترل قرار دادند.

 

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha