خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5946
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۵۱
پیگیری ها جواب داد؛

آغاز حفر مسیر لوله‌کشی آب آشامیدنی روستای قلعه رستم/انتظار 14ساله به پایان رسید

آغاز حفر مسیر لوله‌کشی آب آشامیدنی روستای قلعه رستم/انتظار 14ساله به پایان رسید
قلعه رستم، روستایی است که مردمان آن  با آب‌لوله‌کشی ناآشنا هستند و شاید به‌جرئت بتوان گفت که کودکان این روستا تابه‌حال آب‌لوله‌کشی و شیر آب ندیده‌اند اما حالا با پیگیری خبرنگار اس.بی پرس، پس از 14 سال حفر مسیر لوله‌کشی آب آشامیدنی در این روستا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، پیش از این گزارشی با عنوان «قلعه رستم؛ 14 سال است آب ندارد/ اول بودن سیستان و بلوچستان در مشکلات دیگر رکورد زده است» در این پایگاه خبری منتشر شد که با واکنش ها و بازخوردهایی در میان مردم و مسئولین استانی همراه بود. 

 

حالا پس از گذشت دوماه از آن گزارش، لکزایی مسئول شورای اسلامی روستای قلعه رستم با ارسال تصاویری به اس.بی پرس، از آغاز  حفر مسیر لوله‌کشی آب آشامیدنی برای این روستا خبرداد.

 

 

رسم قربانی کردن دام، یکی از رسوماتی است که برای رفع بلا، نذر یا شکرگزاری در مراسمات مهم زندگی انجام می‌شود، و حالا اینکه اهالی روستای قلعه رستم مسیر آبرسانی به روستا را به خون قربانی‌ آغشته می‌کنند نشان از اوج خوشحالی این مردمان از این اتفاق دارد.

 

 

روستای قلعه رستم، یکی از روستاهای شهرستان هامون است که بگفته اهالی  این روستا بیشتر از ۱۴ سال با تانکر آب‌رسانی می‌شود. مردم این روستا همیشه باید گالن و دبه به دست چشم‌به‌راه تانکر آبی باشند که امید هرروزه آن‌هاست.

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha