خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5970
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۳۵
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری خبرداد؛

بهبود وضعیت بیمارستان‌‌های کرونایی با دستور رهبر انقلاب/ پیشنهاد 2 هفته تعطیلی سراسری برای کنترل کرونا

بهبود وضعیت بیمارستان‌‌های کرونایی با دستور رهبر انقلاب/ پیشنهاد 2 هفته تعطیلی سراسری برای کنترل کرونا
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به بهبود وضعیت بیمارستان‌‌های کرونایی در پی دستور رهبر معظم انقلاب، گفت: پیشنهاد ما دو تا سه هفته تعطیلی عمومی و کامل مانند تعطیلات عید نوروز است.

به گزارش اس. بی پرس، دکتر پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در گفت‌وگو با برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درباره وضعیت بیمارستان‌‌ها در شرایط کرونایی گفت: وضعیت ما در نه تنها در تهران بلکه در کل کشور بحرانی است و این روزها ما وارد موج سوم همه گیری کرونا شده‌ایم که این وضعیت با وجود تغییر آب و هوا و حضور اکثریت مردم در تجمعات افزایش یافته است. تا چند روز اخیر و پیش از دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر آمادگی بیمارستان‌های نیروهای مسلح برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی، تخت‌های ما در شرایط نامناسبی برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی بودند اما پس از دستور ایشان، وضعیت بیمارستان‌ها بهبود پیدا کرده است.

 

وی در خصوص محدودیت‌های جدید ستاد ملی مقابله با کرونا و اعمال جریمه برای افراد خاطی نیز گفت: محدودیت‌ها باید به درجه اجرایی شدن برسند. علی رغم این محدودیت‌ها، هنوز هم برخی از مردم بدون توجه به پروتکل‌های بهداشتی سفر می‌کنند یا در تجمعات حداکثری حضور دارند. در تعطیلات پیش روی هفته آینده نیز اگر مردم به توصیه‌های بهداشتی عمل نکنند، با مشکل حادتری مواجه خواهیم شد.

 

طبرسی افزود: پیشنهاد ما دو تا سه هفته تعطیلی عمومی و کامل مانند تعطیلات عید نوروز است، حتی اگر در شرایط اقتصادی این پیشنهاد زیان‌بار باشد. مردم با عدم رعایت باعث افزایش آمار می‌‌شوند و هم به هم‌نوع خود و هم به کادر درمان آسیب می‌زنند.

 

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی افرادی که در ارتباط با بیماران کرونایی هستند نیر عنوان کرد: کسانی که با بیماران کرونایی در ارتباط هستند، باید به مدت دو هفته در قرنطینه کامل به سر ببرند. این افراد اگر در گروه افرادی هستند که مجبور به حضور در اجتماع هستند و یا به اقتضای شغل باید در محل کار حضور پیدا کنند، ملزم به انجام دادن تست کرونا هستند و در غیر این صورت نیازی به آزمایش کرونا ندارند.

 

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در پایان با یادآوری علائم بیماری از مردم خواست که اگر علائم تنفسی خاصی یا تب و بدن درد دارند، با قرنطینه خود به درمان خود کمک کنند و تا حد امکان از مراجعه به مرکز درمانی خودداری کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید