خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 5972
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۵۲
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

۶ هزار عشایر سیستان و بلوچستان غربالگری کرونا شدند

۶ هزار عشایر سیستان و بلوچستان غربالگری کرونا شدند
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: افزون‌بر ۶ هزار نفر از جمعیت عشایر سیستان و بلوچستان در سه مرحله غربالگری کرونا شدند.

به گزارش اس. بی پرس، دکتر سید محمد هاشمی شهری روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل عشایر سیستان و بلوچستان اظهارداشت: برای نخستین بار در کشور طرح راه‌اندازی خانه‌های بهداشت عشایر آغاز شده و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مناطق عشایر نشین ۶ خانه بهداشت عشایری راه‌اندازی خواهد شد تا خدمات بهتری به عشایر استان ارائه شود.


وی ادامه داد: هم‌اینک جمعیت عشایر نشین سیستان و بلوچستان خدمات سلامت را از خانه‌های بهداشت مجاور دریافت می‌کنند و تمامی خدمات سلامت طبق روال معمول به آنان ارائه می‌شود.


رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: بیش‌از ۳۰ هزار خدمت سلامت رایگان در سال گذشته به عشایر سیستان و بلوچستان ارائه شده است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این نشست اظهارداشت: یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی استقرار نظام شبکه بهداشت است.

 

دکتر سید مهدی طباطبایی ادامه داد: تمامی استانداردهایی که برای خانه‌های بهداشت تعریف شده برای راه‌اندازی خانه‌های بهداشت عشایری نیز لحاظ شده و تمامی تلاش ما ارائه بهترین خدمات به مردم است.


حمید طوقی مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان نیز در این نشست پراکندگی جمعیت عشایری استان را یکی از مهمترین مشکلات در راستای ارائه خدمات عنوان کرد و افزود: با وجود این معضلات تیم‌های سلامت از ارائه خدمات به جمعیت عشایر غافل نبوده‌اند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی