خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5986
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۲
در گفتگو با اس.بی پرس، عنوان شد:

رشد جمعیت دانش آموزی سیستان وبلوچستان چالشی برای مدرسه سازی است

رشد جمعیت دانش آموزی سیستان وبلوچستان چالشی برای مدرسه سازی است
مدیر کل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان گفت: رشد جمعیت دانش آموزی در این استان هفت برابر رشد جمعیت دانش آموزی در دیگر استان هاست.

رضا سرحدی در گفت و گو با اس.بی پرس،  اظهار داشت: در بحث سرانه آموزشی در استان سیستان و بلوچستان با چالشی بنام رشد جمعیت دانش آموزی روبرو هستیم که هفت برابر رشد جمعیتی در سایر استان‌ها است.

 

وی افزود: در استان سیستان و بلوچستان با رشد ۴ درصدی تعداد دانش آموزان روبرو هستیم در حالی که این رقم در دیگر استان‌ها فقط ۶ دهم درصد است.

 

مدیر کل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این چالش سبب شده تا با احداث مدارس جدید هم نتوانیم سرانه فضای آموزشی را بالا ببریم.

 

وی ادامه داد: اگر قرار باشد برای ۷۰۰ هزار دانش آموز یک متر فضای آموزشی ایجاد کنیم باید ۷۰۰ هزار متر مربع فضای جدید احداث شود که به هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 

وی گفت: هم اکنون سرانه فضای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان ۳.۳ متر مربع است که این رقم در کشور به ۵.۲ می‌رسد و پایین‌ترین سرانه به این استان تعلق دارد.

 

سرحدی با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر افزود: در پویش آجر به آجر همه هموطنان می‌توانند با خرید حتی یک آجر با مراجعه با سامانه مهر در این طرح مشارکت کنند.

 

وی تصریح کرد: طی یک سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ مدرسه با زیربنای ۱۸۰ هزار مترمربع در استان سیستان و بلوچستان ساخته و تحویل داده شده است.

 

مدیر کل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان گفت: تعهد خیران در ساخت مدارس استان از ۱.۶ میلیارد تومان در سال ۹۱ به ۱۴۹ میلیارد تومان در سال ۹۸ رسیده که در این زمینه این استان جزو ۵ استان برتر کشور محسوب می‌شود.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت