خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5989
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۹
حجت الاسلام رفیعی پاسخ داد

چه کارهایی از اجل‌های معلق جلوگیری می کند؟

چه کارهایی از اجل‌های معلق جلوگیری می کند؟
 استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بالاترین مصداق صله‌رحم این است که انسان فامیل خودش را اذیت نکند گفت: صله‌ رحم، صدقه و خدمت‌رسانی از اجل‌های معلق ممانعت می‌کند و طول عمر را افزایش می‌دهد.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ناصر رفیعی شامگاه یکشنبه در مراسم سخنرانی دهه آخر ماه صفر که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با اشاره به آثار و برکات صله رحم اظهار داشت: صله‌رحم، صدقه و خدمت‌رسانی از اجل‌های معلق ممانعت می‌کند و طول عمر را افزایش می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه بر اساس روایات گاهی عمر انسان به واسطه قطع رحم کوتاه می شود افزود:یکی از شاخه‌های اصلاح، اصلاح روابط فامیلی و موضوع صله‌ رحم است که امروزه به خاطر کرونا رفت‌ و آمدها کم شده و منظور از صله‌ رحم الزاماً رفت‌ و آمد نیست.

 

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: صله‌ رحم افزایش عمر و قطع رحم کاهش عمر را در پی دارد که همان تغییرات در لوح محو و اثبات است، معنای صله‌ رحم الزاماً ارتباط فیزیکی نیست بلکه با یک سلام نیزمی توان صله‌ رحم را انجام داد.

 

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی عنوان کرد: بالاترین مصداق صله‌ رحم این است که انسان فامیل خودش را اذیت نکند، حداقل 23 آیه در قرآن در مورد صله‌ رحم وجود دارد که نشان‌دهنده اهمیت موضوع است و روایات فراوانی در این خصوص وجود دارد.

 

رفیعی گفت: خداوند سه مرتبه در قرآن کریم کسانی را که قطع رحم می‌کنند را لعنت کرده است که نشان می‌دهد موضوع ارتباطات فامیلی و صله ارحام بسیار مهم است.

 

وی با اشاره به اهمیت صله رحم در اسلام خاطرنشان کرد: صله رحم حتما به معنای ارتباط فیزیکی نیست بلکه همین که ما با کسی قهر نباشیم صله رحم را به جا آورده ایم.

 

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha

اخبار