خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 5997
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۶
مدیرکل راهداری سیستان و بلوچستان:

تردد در مسیرهای ارتباطی سیستان و بلوچستان ۲۰ درصد کاهش یافت

تردد در مسیرهای ارتباطی سیستان و بلوچستان ۲۰ درصد کاهش یافت
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: تردد در مسیرهای ارتباطی این استان در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش اس.بی پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، ایوب کرد با بیان اینکه کاهش ترددهای این مدت تحت تأثیر شیوع ویروس کروناست، اظهار داشت: با توجه به روند صعودی ابتلاء به کرونا در جامعه توصیه همه مسئولان و دست اندرکاران به مردم ماندن در خانه و کاهش تردد است.

 

وی افزود: سرعت متوسط تردد در مسیرهای ارتباطی سیستان و بلوچستان در مدت مذکور ۸۲ کیلومتر بر ساعت بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ کیلومتر بر ساعت افزایش سرعت مشاهده می‌شود.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس اعلام کارشناسان مدیریت راه‌های استان بیشترین سرعت غیرمجاز ثبت شده این مدت به مسیرهای «خاش – سراوان» و برعکس و «میرجاوه – زاهدان» اختصاص دارد.

 

وی بیان کرد: همچنین پرترددترین مسیرهای ارتباطی حوزه زیر پوشش این اداره کل در ۶ ماهه نخست سال جاری «زابل – هیرمند» و برعکس و «زهک – مرز میلک» و برعکس بوده است.

 

کرد با بیان اینکه گشت‌های نظارتی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در این برهه در کنار ستاد پیشگیری از کرونا برای حفظ سلامت شهروندان مشغول به فعالیت هستند افزود: تلفن گویای ۱۴۱، درگاه اینترنتی ۱۴۱.irو نرم افزار موبایلی ۱۴۱ به عنوان ابزارهای ارتباطی شهروندان برای اطلاع یابی از آخرین وضعیت ترافیکی مسیرهای ارتباطی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده‌ای است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha