خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 6003
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۳
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان؛

حدود ۱۰ هزار قطعه قزل‌آلا در استخرهای پرورش ماهی سیستان و بلوچستان رهاسازی شد

حدود ۱۰ هزار قطعه قزل‌آلا در استخرهای پرورش ماهی سیستان و بلوچستان رهاسازی شد
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: حدود ۱۰ هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا در استخرهای پرورش ماهی منطقه سیستان،زاهدان، خاش و تفتان رها سازی شده است.

به گزارش اس.بی پرس، عیسی میرانی شاهرودی اظهارداشت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۵۰ هزار قطعه بچه ماهی قزل‌آلا در سیستان و بلوچستان توسط شیلات رهاسازی شود.

 

وی گفت: وزن اولیه قزل‌آلای رهاسازی شده در استخرهای پرورش ماهی در سیستان و بلوچستان حدود ۵۰ گرم و در زمان برداشت به طور متوسط بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ گرم خواهد بود.

 

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان افزود: این میزان بچه ماهی برای ۷۰ تا ۸۰ نفر در این استان اشتغال ایجاد کرده است.

 

وی بیان کرد: پرورش قزل آلا در سیستان و بلوچستان از نیمه دوم سال آغاز می‌شود اما امسال به دلیل تغییرات دمایی نسبت به پارسال کمی زودتر آغاز شده و وزن بچه ماهی‌ها نیز بیشتر از گذشته است.

 

شاهرودی گفت: پیش‌بینی می‌شود در پایان فصل پرورش حدود ۷۵ تا ۸۰ تن ماهی قزل‌آلا از استخرهای پرورش ماهی سیستان و بلوچستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.

 

وی افزود: قزلآلای تولید شده در استخرهای پرورش ماهی سیستان و بلوچستان در خود این استان مصرف می‌شود.

 

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل شیلات در شمال و جنوب استان است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان(آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید