خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6015
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۸
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

امر به معروف و نهی از منکر به یک قوم یا مذهب اختصاص ندارد

امر به معروف و نهی از منکر به یک قوم یا مذهب اختصاص ندارد
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: فعالیت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر به یک قوم یا مذهب خاصی اختصاص ندارد و بهتر است کارگروه‌ها و هیات‌های اندیشه ورز به صورت تلفیقی از شیعه و اهل سنت باشند.

به گزارش اس.بی پرس، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی نماینده شامگاه دوشنبه در دیدار دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه فراموش شده هستند، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر باید فراگیر شود و آمران به معروف و ناهیان از منکر باید این دو فریضه را بدرستی بشناسند و به جای پرداختن به موارد جزئی به مسائل مهم جامعه بپردازند.

 

امام جمعه زاهدان بیان کرد: در فضای خانه و خانواده، در مسائل اقتصادی، فرهنگی و روابط اجتماعی ممکن است معروف‌هایی ترک و منکرهایی انجام شود که این موارد باید از سوی افراد آگاه و آشنا و در قالب هیات‌های اندیشه‌ورز و به صورت تخصصی رصد شود.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر اختصاص به صورت تلفیقی از شیعه و اهل سنت باشند که این همکاری خود مصداق یک معروف است.

 

حجت الاسلام و المسلمین محامی ادامه داد: در شهرستان‌ها و در بین ائمه جمعه اهل سنت، افراد برخوردار از شایستگی و کارایی لازم، می‌توانند در ستاد امر به معروف و نهی از منکر به عنوان محور قرار گیرند.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زاهدان؛

عملیات اجرایی پنج زمین چمن مصنوعی در مناطق کم برخوردار زاهدان آغاز شد

شناسایی هزار و ۶۰۰ مراکز استخراج رمز‌ ارز

بیت کوین جای بورس را گرفت؟