خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 6015
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۸
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

امر به معروف و نهی از منکر به یک قوم یا مذهب اختصاص ندارد

امر به معروف و نهی از منکر به یک قوم یا مذهب اختصاص ندارد
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: فعالیت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر به یک قوم یا مذهب خاصی اختصاص ندارد و بهتر است کارگروه‌ها و هیات‌های اندیشه ورز به صورت تلفیقی از شیعه و اهل سنت باشند.

به گزارش اس.بی پرس، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی نماینده شامگاه دوشنبه در دیدار دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه فراموش شده هستند، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر باید فراگیر شود و آمران به معروف و ناهیان از منکر باید این دو فریضه را بدرستی بشناسند و به جای پرداختن به موارد جزئی به مسائل مهم جامعه بپردازند.

 

امام جمعه زاهدان بیان کرد: در فضای خانه و خانواده، در مسائل اقتصادی، فرهنگی و روابط اجتماعی ممکن است معروف‌هایی ترک و منکرهایی انجام شود که این موارد باید از سوی افراد آگاه و آشنا و در قالب هیات‌های اندیشه‌ورز و به صورت تخصصی رصد شود.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر اختصاص به صورت تلفیقی از شیعه و اهل سنت باشند که این همکاری خود مصداق یک معروف است.

 

حجت الاسلام و المسلمین محامی ادامه داد: در شهرستان‌ها و در بین ائمه جمعه اهل سنت، افراد برخوردار از شایستگی و کارایی لازم، می‌توانند در ستاد امر به معروف و نهی از منکر به عنوان محور قرار گیرند.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید