خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6029
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۱۳
رییس سازمان غذا و دارو؛

در هیچ کجا نباید ماسک سه لایه بیش از ۱۳۰۰ تومان فروخته شود

در هیچ کجا نباید ماسک سه لایه بیش از ۱۳۰۰ تومان فروخته شود
رییس سازمان غذا و دارو گفت: از امروز ماسک‌های سه لایه در داروخانه‌ها با قیمت مصوب ۱۳۰۰ تومان در اختیار مردم قرار می‌گیرد و فروش ماسک با قیمت بیش از این رقم مصداق گرانفروشی است و با گرانفروشان برخورد می‌شود.

 به گزارش اس.بی پرس، محمدرضا شانه ساز گفتاز حدود ۹۰ روز پیش قیمت ماسک به نرخ ۱۳۰۰ تومان تعیین شده، اما اجرا نشده بود و در این مدت نیز شاهد بودیم که ماسک سه لایه با قیمت‌های بیشتر به دست مردم می‌رسد، اما از امروز توزیع ماسک در داروخانه‌ها شروع می‌شود و طبق دستور رییس جمهوری از امروز رعایت قیمت ۱۳۰۰ تومانی ماسک برای عرضه به مردم باید اجرا شود.

 

وی ادامه داد: توان تولید روزانه ماسک در کشور حدود ۲۱ میلیون ماسک است و اکنون روزانه بین ۵ تا ۶ میلیون ماسک در کشور تولید و در داروخانه‌ها توزیع می‌شود وحدود ۶۰ میلیون ماسک برای توزیع در داروخانه‌ها آماده توزیع است بنابراین هیچ نگرانی از نظر تامین ماسک مورد نیاز مردم وجود ندارد.

 

شانه ساز گفت: مردم بدانند نه در داروخانه نه در هیچ جای دیگر نباید ماسک سه لایه را بیش از ۱۳۰۰ تومان بخرند البته قیمت ماسک‌های دیگر ماسک N ۹۵ که بیشتر مصرف صنعتی دارد، متفاوت است. از همه مردم می‌خواهیم قیمت ۱۳۰۰ تومانی برای هر ماسک از فروشندگان مطالبه کنند و اگر داروخانه یا فروشگاهی در گذشته ماسک را به قیمت بالاتر خریداری کرده باید مرجوع یا فاکتور را اصلاح کند و فروش گرانتر از ۱۳۰۰ تومان ماسک تخلف است.

 

وی ادامه داد: از قبل برای توزیع ماسک به قیمت ۱۳۰۰ تومان در ستاد لجستیک ستاد ملی کرونا برنامه ریزی شده بود و همه اعضای ستاد و ریاست جمهوری بر عرضه ماسک به قیمت مصوب اصرار دارند به خصوص اینکه استفاده از ماسک در بیرون از خانه برای همه مردم اجباری است و باید ماسک با قیمت مصوب به راحتی در دسترس مردم باشد.

 

رییس سازمان غذا و دارو گفت: بعد از تامین ماسک در داروخانه ها، ماسک سه لایه در فروشگاه‌های لوازم و تجهیزات پزشکی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای معتبر نیز به قیمت مصوب توزیع و در اختیار مردم قرار می‌گیرد و تا زمان اشباع بازار روند افزایش تولید ماسک در کشور ادامه پیدا می‌کند.

 

وی افزود: بازرسی‌های وزارت بهداشت، معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی بر عرضه ماسک به قیمت مصوب نیز با جدیت انجام می‌شود و مردم نیز می‌توانند در صورت مشاهده تخلف موارد را به معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی یا شماره ۱۹۰ وزارت بهداشت، نیروی انتظامی یا مراجع قضایی اطلاع دهند.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : mizanonline.com

نظرات شما

capcha