خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 6041
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۵۸
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان:

رفع مشکل بیکاری در گرو ترویج آموزش‌های مهارتی است

 رفع مشکل بیکاری در گرو ترویج آموزش‌های مهارتی است
 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: برخوردار نبودن جوانان جویای کار از مهارت یکی از دلایل مشکل بیکاری است که رفع این معضل در گرو تغییر فرهنگ اشتغال، ترویج آموزش‌های مهارتی و ترغیب جوانان به فراگیری این آموزش‌هاست.

به گزارش اس.بی پرس، خداداد اولیائی اظهار داشت: مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآفرین و متناسب با فرصت‌های جدید شغلی برای پاسخگویی به نیازهای بازار کار در حوزه‌های مهارتی و تکنولوژی و همچنین افزایش اشتغال مولد و کاهش بیکاری، رسالت و ماموریت خود را دنبال می‌کند.

 

وی گفت: این اداره کل از طریق مربیان توانمند، کارآفرین و نیز تعامل با بخش خصوصی، زمینه‌های لازم را برای کسب مهارت، ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان فراهم می‌کند زیرا کلید اشتغال و مهارت‌آموزی همراه با نگاه کارآفرینی است که این امر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کاملا ملموس و قابل رویت بوده و بیشتر مهارت آموختگان آموزش  فنی و حرفه‌ای، جذب بازار کار می‌شوند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: در کشورهای توسعه یافته، آموزش‌های مهارتی به عنوان اصلی جدایی ناپذیر در پیشرفت کشور مورد توجه است.

 

وی بیان کرد: یکی از امتیازات خوب این دوره‌های مهارتی برای کارآموزان این است که بعد از گذراندن دوره آموزش و قبولی در آزمون تئوری و عملی می‌توانند بلافاصله برای خودشان اشتغالزایی کرده و با ایجاد و راه‌اندازی کارگاهی برای چند جوان دیگر نیز شغل ایجاد کنند.

 

اولیائی به مزایای گواهینامه‌های مهارت پرداخت و گفت: بالاترین مزایای گواهینامه‌ها، بین المللی بودن آنهاست که فرد در هرجای دنیا می تواند مهارت خود را نمایان کند.

 

وی افزود: دارندگان گواهینامه‌های فنی و حرفه‌ای در قالب گروه دارای پشتیبان می‌توانند از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید بهره‌مند شوند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان اظهارداشت: کارآموزان عمدتا تجربه کاری در بازار کار ندارند لذا با کمک پشتیبانی که صاحب تجربه کاری موفق است، می‌توانند در قالب گروه‌های شغلی سازماندهی شده و به اشتغال بپردازند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید