خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6064
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۵
رئیس مجلس شورای اسلامی:

سیستان وبلوچستان در بودجه ۱۴۰۰ به شکلی ویژه دیده می‌شود

 سیستان وبلوچستان در بودجه ۱۴۰۰ به شکلی ویژه دیده می‌شود
سیستان و بلوچستان رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیستان وبلوچستان در بودجه ۱۴۰۰ به شکلی ویژه دیده می‌شود تا بخشی از محرومیت آن برطرف شود گفت: برای ما قابل قبول نیست ۵۰۰ هزار نفر در سیستان و بلوچستان برای آب آشامیدنی مشکل داشته باشند.

به گزارش اس.بی پرس، محمد باقر قالیباف در یادواره شهدای وحدت سیستان وبلوچستان اظهارکرد: هیچ گاه در مجلس مناطق محروم را فراموش نمی‌کنیم، هرگز فکر نکنید که در تهرانیم و با مردم مستضعف و مناطق محروم فاصله گرفته‌اید، به یاد شما هستیم.

 

وی افزود: در اصلاح بودجه ۱۴۰۰ اولویت مجلس یازدهم رسیدگی به مناطق محروم و کم برخوردار است و آن‌هایی است که همه ما به آن‌ها مدیونیم که سیستان و بلوچستان یکی از این استان‌هاست.

 

قالیباف تصریح کرد: برای ما قابل قبول نیست که ۵۰۰ هزار نفر در سیستان و بلوچستان مشکل آب آشامیدنی داشته باشند و یا تعداد زیاد در حوزه سلامت مشکل داشته باشند، همه این‌ها را می‌بینیم و در اصلاح ساختار بودجه و بودجه ۱۴۰۰ و بعد از آن لحاظ خواهیم کرد.

 

رئیس مجلس گفت: علاوه بر اصلاح بودجه ۱۴۰۰ که به شکلی ویژه سیستان  وبلوچستان دیده خواهد، نظارت میدان و نحوه کارکرد پروژه‌های عمرانی کاری است به شکلی جدی در مجلس یازدهم دنبال می‌شود.

 

قالیباف ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در این سه روزی که در استان هستم ندیدم از آن گفته شود و یا کلا کمتر به آن پرداخته می‌شود موضوع فراقت است.

 

رئیس مجلس گفت: جوانان در این استان باید اوقات فراغتشان را کجا بگذرانند، متاسفانه این استان زیرساخت‌های تفریحی مناسبی هم ندارد و شاید بخش مهمی از نابسامانی‌های اجتماعی آن نبود زیرساخت‌های تفریحی است، الان یک خانواده در استان چگونه تفریح می‌کند و کجا اوقات فراغتش را می‌گذارند؟ علاوه بر حل موضوعات آب، راه و سلامت و آموزش، اوقات فراغت هم باید به شکلی ویژه دیده شود و ما آن را در مجلس یازدهم می‌بینیم.

 

وی تاکید کرد: هم‌چنین ساخت شهر فرودگاهی چابهار هم موضوعی مهم است که با توجه به اولویتی که رهبری برای توسعه دریا پایه می‌دانند باید اجرا شود که آن را هم در مجلس پیگیری می‌کنیم.

 

قالیباف گفت: امیدواریم در بودجه ۱۴۰۰ بتوانیم بخشی از مشکلات استان را حل کنیم و حتما با اولویت به سیستان و بلوچستان نگاه خواهیم کرد.

 

رئیس مجلس هم‌چنین شهید شوشتری را عنصر وحدت دانست و گفت: وحدت، امنیت و اخلاق در وجود شهید شوشتری نهفته بود و خدماتی که این شهید بزرگوار برای مردم سیستان و بلوچستان کرد هرگز از یادها نمی‌رود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha