خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 6069
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۳
اس .بی پرس، خبر داد؛

برگزاری جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت در سیستان و بلوچستان

برگزاری جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت در سیستان و بلوچستان
سومین جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت و مهربانی (ص) در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس،  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت : شناسایی و معرفی نقاط اشتراک و تقویت وفاق اقوام ایرانی در راستای تقویت وحدت و انسجام اسلامی و ملی و ایجاد فضای همدلی و برادری در میان اقوام و مذاهب ایران اسلامی و فرصتی برای تعامل و گفت‌وگوی فرهنگی از اهداف این جشنواره است.


حسین مسگرانی افزود :گردآوری و انتشار آثار  ادبی در نعت و منقبت پیام آور مهربانی و خاندان پاک ایشان به زبان‌ها و گویش‌های متداول در ایران اسلامی( فارسی، بلوچی، سیستانی، ترکی،کردی، عربی، ترکمنی )و ایجاد فضای با نشاط فرهنگی و معنوی از دیگر  اهداف  است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت:  فراخوان جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت و مهربانی(ص) در۶ زبان فارسی، بلوچی،ترکی،کردی، عربی، ترکمنی و گویش سیستانی تنظیم و همزمان با آغاز هفته وحدت با تکیه بر فضای مجازی منتشر خواهد شد.


وی ادامه داد : دبیرخانه‌ جشنواره برای دریافت آثار از طریق نمابر و ایمیل اعلام شده اقدام خواهد کرد و بر اساس شرایط پیش رو و اپیدمی کرونا، هیات داوران به صورت مجازی آثار ارسالی را دریافت و نتایج بررسی به دبیرخانه اعلام خواهد شد.


وی تاکید کرد : آغاز تبلیغات مجازی و انتشار فراخوان جشنواره  در هفته وحدت و زمان برگزاری جشنواره بهمن ماه خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید