خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6071
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۶

اظهارات عجیب فرماندار زابل/ چطور می‌شود سرانه آرد کل استان با سیستان برابر باشد؟

اظهارات عجیب فرماندار زابل/ چطور می‌شود سرانه آرد کل استان با سیستان برابر باشد؟
جمعیت شهرستان زابل ۱۵۰ هزار نفر که با احتساب جمعیت شناور روزانه به حدود ۲۵۰ هزار نفر می‌رسد. این یعنی که هرروز در شهر زابل 100 هزار نفر افزون بر جماعت ساکن می‌آیند و می‌روند! اگر نتیجه‌گیری من درست است، اینان در زابل ساکن نیستند؛ یعنی جزو آمار نان‌خور شهر به‌حساب نمی‌آیند؛ پس باید نانشان را با خودشان بیاورند؟

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، اظهارات اخیر غلامرضا گنجی، فرماندار شهر زابل که دیروز پیرامون افزایش قیمت نان آزاد پزها در این شهر سخن گفت، با واکنش‌هایی همراه بود.

 

گنجی در ابتدای گفتگویش می‌گوید: سرانه آرد در کل استان سیستان و بلوچستان با میزانی که در سیستان وجود دارد برابر است، جمعیت شهرستان زابل ۱۵۰ هزار نفر اعلام‌شده است که با احتساب جمعیت شناور روزانه به حدود ۲۵۰ هزار نفر هم می‌رسد.


غلامرضا عمرانی در واکنش به این اظهارات، در صفحه اجتماعی خود می‌نویسد:

من متوجه نمی‌شوم؛ لطفاً یک نفر برایم توضیح دهد؛ ممنون خواهم‌ شد.


1- سرانه آرد در کل استان سیستان و بلوچستان با میزانی که در سیستان است برابر است. درست نمی‌فهمم؛ سرانه‌ی آرد در کل سیستان و بلوچستان با ... برابر است؛ این یعنی همان سرانه‌ی آردی را که مردم سیستان و بلوچستان می‌گیرند، مردم سیستان هم می‌گیرند؟

معنای این جمله در ذهن ناقص من چنین است که سیستان در جای دیگری غیر از استان سیستان و بلوچستان واقع‌شده است؛ شما از این جمله چه برداشت می‌کنید؟


2- جمعیت شهرستان زابل ۱۵۰ هزار نفر که با احتساب جمعیت شناور روزانه به حدود ۲۵۰ هزار نفر می‌رسد. این یعنی که هرروز در شهر زابل 100 هزار نفر افزون بر جماعت ساکن می‌آیند و می‌روند! اگر نتیجه‌گیری من درست است، اینان در زابل ساکن نیستند؛ یعنی جزو آمار نان‌خور شهر به‌حساب نمی‌آیند؛ پس باید نانشان را با خودشان بیاورند؟


البته باید با امکانات امروز شهر زابل بسیار جالب باشد که این حجم عظیم جمعیت، صبح به شهر زابل می‌آیند و شب به ولایتشان برمی‌گردند!


اگر من اشتباه می‌کنم و اینان جزئی از همان ساکن‌اند که جمعیت دانشجوئی، مراکز درمانی، بیمارستان‌ها، پزشکان متخصص و مراکز تجاری، بازار و ... را شامل می‌شوند هم که لابد حق‌دارند نانشان را از شهر زابل تأمین کنند؛ پس این تفکیک چه معنا می‌دهد؟


3- پس‌ازاین توضیحات آمده است که به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت سرانه آرد شهروندان زابلی توسط شهروندان شهرهای اطراف زابل مصرف می‌شود.


این شهروندان شهرهای اطراف زابل کیان‌اند؟ آیا از مملکت دیگری می‌آیند؟ در مملکت خودشان سرانه و سهمیه‌ی آرد و نان ندارند؟ اصلاً ایرانی نیستند؟ اصلاً چه حق‌دارند هرروز بیایند شهر زابل و جیره‌ی نان مردم زابل را مصرف کنند؟!


فعلاً به همین چند پرسش بسنده می‌کنم؛ خدای خیرتان بدهد که مرا از این سرگردانی و مواجهه بااین‌همه مجهولات بیرونم خواهید آورد.


انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha