خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6080
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۱:۲۰
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد؛

انتقاد امام‌جمعه موقت زاهدان از عدم دسترسی مردم به گاز شهری

انتقاد امام‌جمعه موقت زاهدان از عدم دسترسی مردم به گاز شهری
امام‌جمعه موقت زاهدان از عدم دسترسی همه مردم ساکن زاهدان از نعمت گاز شهری در مرکز سیستان و بلوچستان ابراز گلایه کرد.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام احمد راهداری در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان، ضمن دعوت همه آحاد مردم به رعایت تقوا اظهار داشت: درزمینهٔ دسترسی همه مردم استان و زاهدان به گاز شهری فعالیت‌هایی انجام و بخشی نیز در دست اجرا است و امیدوارم خداوند به فعالان این بخش قوت دهد اما  این‌که در برخی نقاط شهری لوله قرار داده‌شده و گاز تزریق نشده و یا برای علمک کشی به منازل و صنوف اقدامی نشده که یک عیب است.

 

وی بیان کرد: در برخی نقاط 3ماه تا یک سال لوله گاز جایگذاری شده اما برای تزریق گاز در شبکه اقدامی نشده است، در استان‌های دیگر قبل از رسیدن گاز به مناطق مسکونی حتی روستاها، اول علمک ها درب منازل نصب می‌شود سپس کار اتصال گاز شهری به شبکه آن روستا انجام می‌گیرد، آیا نوع گاز شهری و یا مهندسین فعال در استان با آن‌ها فرقی دارند؟

 

وی با اشاره به فرارسیدن فصل سرما تأکید کرد: این‌که به‌مثل جریان عروس‌کشی، مردم به دنبال خودروی حامل سیلندرهای یازده کیلویی گاز باشند درشان مردم نیست، مردم به انقلاب، نظام و کشورمان خدمت می‌کنند و حاضرند از جان و مال خود در این مسیر بدهند چراکه نظام را دوست دارند همان‌طور که در روزهای اخیر نیز شاهد شهادت جمعی از فرزندان این سرزمین بودند، آن‌ها از مسئولان نظام خدمت می‌خواهند، خدمت کنیم تا مردم دلگرم باشند و اگر مشکلی نیز وجود دارد باصداقت با مردم باید سخن گفت.

 

راهداری افزود: مسئولان باید با مردم باصداقت سخن بگویند، آنان حاضرت حتی یک زمستان دیگر را نیز در سرما بگذرانند اما مسئولان با آنان صادق باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: نیت همه مسئولان نظام خدمت به مردم است چراکه اگر این نیت را نداشتند بی‌شک پس مسئولیت را قبول نمی‌کردند، آنان مردم را ولی‌نعمت خود و خودشان را خادم آن‌ها می‌دانند.

 

امام‌جمعه موقت زاهدان با اشاره به سالروز وفات پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع)، خاطرنشان کرد: باید مطالعه زندگی پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) را در اولویت زندگی خود قرار دهیم و از زندگی آنان درس گرفته و بهره ببریم.

 

وی با اشاره به افزایش روند طلاق در جامعه، تصریح کرد: یکی از یکی از علل افزایش طلاق در جامعه دور شدن از میراث‌های گران‌بهای رسول‌الله(ص) به‌مثل عفو و گذشت است.

 

وی با اشاره به سفر رئیس مجلس شورای اسلامی در روزهای اخیر به نقاط مختلف استان، ابراز امیدواری کرد این سفر برکات خوبی را به همراه داشته باشد و مردم آن‌ها را لمس کنند.

 

راهداری گفت: کار نظارت مجلس شورای اسلامی حق قانونی این نهاد است و این کار باید به نحوی انجام شود که مسئولین فکر نکنند مجلس به دنبال مچ‌گیری از آن‌هاست بلکه مجلس را پشتیبان و پناهگاه خود بدانند.

 

 

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha