خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 6082
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۱:۲۷
معاون دریایی بنادر و دریانوردی استان خبرداد

نجات ۵ سرنشین قایق صیادی در محدوده خلیج چابهار

نجات ۵ سرنشین قایق صیادی در محدوده خلیج چابهار
معاون دریایی بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از نجات پنج سرنشین قایق صیادی در محدوده خلیج چابهار خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سیدحسن ابراهیمی معاون دریایی بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: در یک عملیات جستجو و نجات دریایی با هماهنگی مرکز MRCC بندر چابهار، ۵ سرنشین یک قایق صیادی که در وضعیت بد جوی دچار حادثه و گرفتار شده بودند نجات یافتند.

 

ابراهیمی اظهار کرد: طی تماسی در ساعت ۰۱:۰۰ بامداد روز جمعه ۹۹/۷/۲۵ با ۱۵۵۰ مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) بندر چابهار، مبنی بر حادثه برای قایق صیادی، بلافاصله تیم جستجو و نجات دریایی با اعزام شناور ناجی به موقعیت مضطر، در عملیاتی، موفق به نجات پنج نفر سرنشین قایق می‌شود.

 

معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: این قایق که با پنج نفر سرنشین عازم صیدگاه در محدوده خلیج چابهار شده بود در مسیر برگشت به ساحل، به دلیل فرسودگی قایق، دچار شکستگی در تشت قایق و آبگرفتگی شدید گردیده بود، که با اعزام بلافاصله شناور ناجی، در عملیاتی موفق نجات یافتگان که دو نفر مصدوم و سه نفر دیگر بودند در اسکله کلانتری به امداد ساحلی تحویل شدند.

 

این مقام مسئول یادآور شد: شماره مستقیم ۱۵۵۰ جهت اعلام حوادث دریایی و کانال ۱۶ دستگاه VHF جهت اعلام حوادث دریایی بصورت ۲۴ ساعته آماده دریافت و پاسخگویی می‌باشد.

 

 

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید