خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6084
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۰:۱۲
فداحسین مالکی در گفتگوی زنده اینستاگرامی مطرح کرد؛

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: دیوار مرزی سیستان مشکل قانونی دارد و باید تخریب شود (ویدئو)

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: دیوار مرزی سیستان مشکل قانونی دارد و باید تخریب شود (ویدئو)
نماینده مردم زاهدان در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگوی زنده اینستاگرامی با تأکید بر اینکه دیوار مرزی سیستان مشکل قانونی دارد، گفت: در مجلس شورای اسلامی تلاش خواهیم کرد تا این دیوار را تخریب کنیم تا حقی از مردم منطقه که زمین‌هایشان در آن‌طرف مرز قرارگرفته ضایع نشود و مشکلات مرزنشینان هم تا حدودی مرتفع گردد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، فدا حسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو زنده اینستاگرامی با امین کمالی دبیر مجمع دانشجویان عدالت‌خواه سیستان و بلوچستان، اظهارات مهمی پیرامون دغدغه‌های مردم  سیستان در پی تنش‌های ایجادشده با کشور  افغانستان و افزایش نگرانی‌ها در خصوص تکمیل مراحل ساخت بند کمال خان، حق آبه،  دیوارمرزی،  بازارچه مرزی و ... مطرح کرد.


دکتر فداحسین مالکی با تأکید بر اینکه، دیوار مرزی سیستان منع قانونی دارد و به دنبال تخریب آن از طریق مجلس هستیم، گفت: در جلسه‌ای که اخیراً با وزیر کشور داشتیم مشکلات دیوار مرزی و حقی که از مردم در حال تضییع است را مطرح کردیم و در تلاش هستیم تا این دیوار مرزی را تخریب کنیم.

 

وی بابیان اینکه پیگیر  پل دوم میلک هستیم، تصریح کرد: هیئتی متشکل از کمیسیون امنیت ملی و وزارت کشور جهت بررسی مرز با پیگیری نماینده سیستان به‌زودی وارد سیستان می‌شود.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی به اهالی رسانه و مطالبه گران حوزه سیستان و بلوچستان تأکید کرد که بین حق آبه هامون و هیرمند تمایز و تفاوت قائل شوند که این دو در دنیا جایگاه‌های متفاوتی با هم دارند.


منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha