خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 6084
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۰:۱۲
فداحسین مالکی در گفتگوی زنده اینستاگرامی مطرح کرد؛

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: دیوار مرزی سیستان مشکل قانونی دارد و باید تخریب شود (ویدئو)

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: دیوار مرزی سیستان مشکل قانونی دارد و باید تخریب شود (ویدئو)
نماینده مردم زاهدان در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگوی زنده اینستاگرامی با تأکید بر اینکه دیوار مرزی سیستان مشکل قانونی دارد، گفت: در مجلس شورای اسلامی تلاش خواهیم کرد تا این دیوار را تخریب کنیم تا حقی از مردم منطقه که زمین‌هایشان در آن‌طرف مرز قرارگرفته ضایع نشود و مشکلات مرزنشینان هم تا حدودی مرتفع گردد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، فدا حسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو زنده اینستاگرامی با امین کمالی دبیر مجمع دانشجویان عدالت‌خواه سیستان و بلوچستان، اظهارات مهمی پیرامون دغدغه‌های مردم  سیستان در پی تنش‌های ایجادشده با کشور  افغانستان و افزایش نگرانی‌ها در خصوص تکمیل مراحل ساخت بند کمال خان، حق آبه،  دیوارمرزی،  بازارچه مرزی و ... مطرح کرد.


دکتر فداحسین مالکی با تأکید بر اینکه، دیوار مرزی سیستان منع قانونی دارد و به دنبال تخریب آن از طریق مجلس هستیم، گفت: در جلسه‌ای که اخیراً با وزیر کشور داشتیم مشکلات دیوار مرزی و حقی که از مردم در حال تضییع است را مطرح کردیم و در تلاش هستیم تا این دیوار مرزی را تخریب کنیم.

 

وی بابیان اینکه پیگیر  پل دوم میلک هستیم، تصریح کرد: هیئتی متشکل از کمیسیون امنیت ملی و وزارت کشور جهت بررسی مرز با پیگیری نماینده سیستان به‌زودی وارد سیستان می‌شود.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی به اهالی رسانه و مطالبه گران حوزه سیستان و بلوچستان تأکید کرد که بین حق آبه هامون و هیرمند تمایز و تفاوت قائل شوند که این دو در دنیا جایگاه‌های متفاوتی با هم دارند.


منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید