خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6094
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۱۰
در ادامه سفرهای منطقه‌ای

عبدالله پس از پاکستان و هند عازم ایران شد

عبدالله پس از پاکستان و هند عازم ایران شد
رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در ادامه سفرهای منطقه‌ای خویش برای ایجاد اجماع در روند صلح پس از پاکستان و هند عازم ایران شد.

به گزارش اس.بی پرس، «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان صلح امروز (یکشنبه 27 مهر) در ادامه سفرهای منطقه‌ای خویش برای جلب حمایت از تلاش‌های صلح، به دعوت رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران در رأس یک هیئت عالی‌رتبه عازم تهران شد.

 

براساس بیانیه منتشر شده توسط ریاست شورای عالی مصالحه، عبدالله در این دیدار با رئیس جمهور، وزیر خارجه، رئیس مجلس اسلامی، دبیر شورای امنیت ملی، وزیر نیرو و برخی از مقامات عالی‌رتبه در تهران دیدار می‌‌کند.

 

بیانیه می‌افزاید: رئیس شورای عالی مصالحه ملی در دیدار با سران جمهوری اسلامی ایران درباره روند صلح افغانستان، مذاکرات قطر و ضرورت اجماع و حمایت منطقه‌ای از تلاش‌های صلح در افغانستان بحث و تبادل‌نظر می‌نماید.

 

پیش از این نیز مقامات دولتی کشورمان در دیدار با مقامات افغان نسبت به تعهد خویش را حمایت مداوم از افغانستان در زمینه‌های مختلف بویژه روند صلح افغانستان به رهبری و مالکیت افغان‌ها، حفظ نظام جمهوری اسلامی در این کشور و دستاوردهای 19 سال گذشته اطمینان داده‌اند.

 

در سفر عبدالله به هند نیز مقامات ارشد این کشور اعلام کردند که از نتیجه مذاکرات بین‌الافغانی حمایت خواهند کرد و در سفر به اسلام‌آباد نیز مقامات پاکستانی اظهار داشتند که نتیجه مذاکرات را خواهند پذیرفت.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha