خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6100
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۳۹
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایرانشهر:

نورپردازی قلعه ناصری با بیش از یک میلیارد اعتبار/باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای جذب گردشگر بهره برد

نورپردازی قلعه ناصری با بیش از یک میلیارد اعتبار/باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای جذب گردشگر بهره برد
خدایاری از اتمام عملیات فاز اول نورپردازی اثر تاریخی قلعه ناصری در شهرستان ایرانشهر با اعتبار یک میلیارد ریال در این منطقه خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، حمید خدایاری، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ایرانشهر، گفت: عملیات فاز اول نورپردازی قلعه ناصری، این اثر تاریخی بسیار مهم در این منطقه با نصب پروژکتورهای رنگی، به اتمام رسیده و جلوه شبانه این بنای منحصر به فرد چندین ساله افزایش یافته است.

 

وی افزود: نورهای مورد استفاده متناسب با حال و هوای آثار تاریخی و باستانی قلعه ناصری انتخاب شده است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ایرانشهر ادامه داد: حفظ هویت تاریخی و رعایت نکات فنی و ایمنی  اثر تاریخی قلعه ناصری، بسیار مورد توجه و حائز اهمیت بوده و مراحل اجرای طرح نورپردازی این بنا با نظارت و هماهنگی کارشناسان میراث فرهنگی انجام شده است.

 

وی اضافه کرد: پروژه نورپردازی اثر تاریخی قلعه ناصری با اعتبار یک میلیارد ریال از محل بودجه سال ۹۸ با پیگیری های ابوذر کوثری، فرماندار ایرانشهر و عبدالناصر درخشان، نماینده حوزه انتخابیه اجرایی شده است.

 

این مقام مسئول عنوان کرد: افزایش زیبایی نما، جلب توجه مخاطبین، ایجاد آرامش بصری و نمایش بهتر معماری بنا از مهمترین اهداف نورپردازی آثار تاریخی است.

 

وی در ادامه تصریح کرد: امیدوارم این خدمت ناچیز میراث فرهنگی شهرستان ایرانشهر پاداش کوچکی بر صبوری شهروندان فهیم شهر پهره باشد و از تک تک عزیزانی که در انجام این کار ارزشمند همراه و همگام با ما بودند تشکر و قدردانی می کنم.

 

خدایاری خاطر نشان کرد: از شهردار و مجموعه حوزه خدمات شهر و فضای سبز شهرداری ایرانشهر خواستار این هستم تا نسبت به ساماندهی و اصلاح درختان ضلع جنوبی قلعه ناصری که مانع دیده شدن دیوار و نمود بهتر نورپردازی این اثر تاریخی بسیار مهم شدند اقدام فوری و ویژه را انجام دهند تا حلاوت این کار ارزشمند برای شهروندان بیشتر شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha

اخبار