خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان

کد: 6104
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۵۸
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان:

۷۵ درصد مخازن سدهای سیستان و بلوچستان آبگیری شده است

۷۵ درصد مخازن سدهای سیستان و بلوچستان آبگیری شده است
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک ۷۵ درصد مخازن سدهای این استان آبگیری شده که نسبت به سال آبی گذشته ۲ درصد کاهش داشته است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد دلمرادی اظهارداشت: ظرفیت ذخیره‌سازی سدهای مخزنی در دست بهره‌برداری سیستان و بلوچستان حدود ۲ میلیارد متر مکعب است که با اتمام ۱۱ سد در دست مطالعه و همچنین چهار سد در دست اجرا، ظرفیت ذخیره سازی سدهای استان به بیشاز ۳.۵ میلیارد مترمکعب افزایش خواهد یافت.

 

وی سدهای در دست بهره‌برداری سیستان و بلوچستان را ۲۷ سد عنوان کرد و گفت: از این تعداد هفت سد مخزنی، ۱۵ سد تغذیه‌ای و پنج سد انحرافی است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: هم‌اینک چهار سد مخزنی شامل سد کهیر در چابهار، سد شهریکور در مهرستان، سد ماشکید سفلی در سراوان و سد گوهرکوه در شهرستان خاش در دست اجراست.

 

وی بیان کرد: در حالیکه متوسط بارندگی کشوری ۲۵۰ میلی‌متر است متوسط بارندگی در سیستان و بلوچستان ۱۰۳ میلی‌متر بوده که اغلب این بارندگی ها با شدت زیاد و مدت کم باعث خسارت‌های فراوان شده و از کنترل خارج می‌شود.

 

دلمرادی ادامه داد: این شرکت همچنین ۲ طرح تامین آب در مجموع به طول ۱۲۱ کیلومتر در شهرهای زاهدان و سوران و هشت طرح شبکه آبیاری و زهکشی را در سطح استان در دست اجرا دارد.

 

وی گفت: در بخش سواحل و رودخانه‌ها نیز، پروژه‌های کنترل و مهار سیلاب، مطالعات تعیین حریم و بستر رودخانه‌های سیستان و بلوچستان و پروژه‌های توسعه‌ای در راستای جهش تولید در دستور کار است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

با مهم‌ترین ‌‌مطالبات این روزهای مشمولان؛

از کاهش مدت سربازی تا افزایش حقوق دوره خدمت

رنگ صورتی که بر پهنای مسجد

با «مسجد صورتی» آشنا شوید