خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6126
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۲۸
محمودزاده:

وزارت نیرو با قطعی برق موجب ضرر و زیان کشاورزان و کارگاههای تولیدی می شود

وزارت نیرو با قطعی برق موجب ضرر و زیان کشاورزان و کارگاههای تولیدی می شود
نایب رئیس اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با انتقاد از عملکرد وزارت نیرو و بی‌توجهی به صنایع کشاورزی و کارگاه‌های تولیدی گفت: وزارت نیرو با قطعی برق موجب ضرر و زیان کشاورزان و کارگاههای تولیدی می شود.

به گزارش اس.بی پرس، جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد وزارت نیرو در قطعی برق کارگاه‌های تولیدی و صنایع و چاههای کشاورزی بسیار بد است، گفت: وزارت نیرو به بهانه کاهش تولید برق، برق کارگاه‌ها و صنایع و چاههای کشاورزی را در تابستان قطع می‌کرد و این قطعی برق موجب تحمیل هزینه‌های زیاد به کشاورزان شده است.

 

وی افزود: وقتی آب با پمپاژ در کانال‌ها قرار می‌گرفت و تا رسیدن به مزراع و زمین‌های کشاورزی هزینه‌های زیادی را به کشاورزان تحمیل می‌کرد اما با قطعی برق این آب‌ها به مزارع نمی‌رسید و مجدداً باید با پمپاژ آب، این آب‌ها در کانال‌ها قرار گیرد.

 

نایب رئیس اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: متأسفانه وزارت نیرو هیچ برنامه درست و مناسبی برای قطعی برق کارگاه‌های تولیدی هم نداشت و بدون اطلاع به این کارگاه‌ها برق آنها قطع می‌شد و چون بدون اطلاع بوده صاحبان کارگاهها نمی‌توانستند برنامه‌ریزی درستی داشته باشند.

 

محمودزاده گفت: وزارت نیرو باید طبق برنامه‌ زمان‌بندی شده برق‌ را قطع می‌کرد و سر موعد مقرر نیز باید آن را وصل می‌کرد تا این کارگاه‌ها هم طبق برنامه کار کنند.

 

وی تصریح کرد: این اقدام وزارت نیرو ضررهای زیادی به این صاحبان کارگاه‌ها تحمیل کرد.

 

نایب رئیس اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه در همین زمینه از آقای اردکانیان وزیر نیرو سؤال مطرح کرده است، گفت: آقای اردکانیان باید با حضور در کمیسیون انرژی مجلس پاسخگوی این ضرر و زیان به کشاورزان و کارگاه‌های تولیدی و قطعی برق آنها باشد.

 

محمودزاده تأکیدکرد: اگر وزیر نیرو پاسخ قانع‌کننده‌ای ندهد سؤال از کمیسیون به صحن مجلس ارجاع می‌شود و وزیر باید با حضور در صحن مجلس پاسخگو باشد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : bultannews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد