خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6128
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۳۲
بخشدار مرکزی خاش:

۳۰ روستای بخش مرکزی خاش نیاز به مدارس استاندارد دارند

۳۰ روستای بخش مرکزی خاش نیاز به مدارس استاندارد دارند
بخشدار مرکزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۳۰ روستا و منطقه عشایری این بخش جهت ارائه خدمات آموزشی به فرزندان مردم نیاز به مدارس استاندارد دارند. 

به گزارش اس.بی پرس، عیدمحمد قلندرزهی افزود: در بسیاری از مدارس و نقاط عشایری فضا و امکانات و تجهیزات آموزشی وجود ندارد و فرزندان مردم در مکان کپری و خشت و گلی و غیراستاندارد تحصیل می کنند.

 

بخشدار مرکزی خاش تصریح کرد: در نقاط روستایی رستم آباد، نجف آباد، ناصری، پدگان، سعید آباد دشت آبخوان، سیاه پر، رباط، شوگه، خان بی بی، اسلام آباد و حاجی آباد سرتلاپ، کارواندر، نورآباد سرتلاپ، کلکلی نو، شورک، همت آباد شکاری، شهرک پیمان، بیت آباد، شهرک درودی سنگان، کولکو، قاسم آباد دریحان، شهیدمدرس، دادمحمدآباد، درمحمدآباد، چاه سم و گزک سنگان و غیره باید مدارس جدید ایجاد و یا جایگزین مدارس قدیمی و کپری شوند.

 

وی اظهارکرد: در شرایط دشوار کرونایی اکثر مناطق روستایی بخش مرکزی خاش فعال بوده اند و ضرورت دارد برای بالا بردن کیفیت آموزشها با توجه به اینکه پروتکل های بهداشتی در کلاس های درس رعایت شوند و اینکه دانش آموزان در گروههای مختلف گنجانده شده و یک روز درمیان در کلاس های درس حاضر می شوند، به دانش آموزان تبلت اهدا شود.

 

بخشدار مرکزی خاش بیان کرد: در برخی مناطق این بخش احتیاج به ساخت مدارس متوسطه و ابتدایی بوده و در مناطقی هم بایستی مدارس شبانه روزی ایجاد شود.

 

قلندرزهی ادامه داد: در سطح شهر خاش نیز مدارس قدیمی و با قدمت بالا و کلنگی مانند وحدت و شهید خمر وجود دارند که دو شیفته هستند و بایستی مدارس نو جایگزین آنها بشود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha