خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6132
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۸
الوعده وفا

ساخت مدرسه گواتامک خاش آغاز شد

ساخت مدرسه گواتامک خاش آغاز شد
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور و شماری از خیران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، فرماندار خاش و علما و معتمدان ساخت مدرسه گواتامک در منطقه محروم ایرندگان خاش آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت: در این منطقه یک مدرسه سه کلاسه با اعتبار ده میلیارد ریالی ساخته می شود و تلاش داریم تا دهه فجر امسال تحویل مردم خوب گواتامک ایرندگان شود.

 

مهرالله رخشانی مهر با اشاره به اینکه وزیر آموزش و پرورش به تعهد خود عمل کرده و دو کانکس با تجهیزات کامل به مردممنطقه جهت  تحصیل دانش آموزان اهدا و امروز کانکس ها را در منطقه مشاهده کردیم بیان کرد: در سیستان و بلوچستان برای حوزه مدرسه سازی افزون بر پنج میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده ایم که دویست میلیارد تومان آن برای کمک به تکمیل مدارس خیران است.

 

وی اظهار داشت: در این استان کار ساخت ۶۰۰ پروژه عمرانی را در حال اجرا داریم و سال قبل نیز ۴۰۰ میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان هزینه کرده ایم و جالب است استان تهران با دویست میلیارد تومان در این بخش رتبه دوم کشور را داشته است.

 

رخشانی مهر ادامه داد: سال قبل سهم مشارکت خیران در حوزه مدرسه سازی کشور ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.

 

وی گفت: امسال خیران در سیستان و بلوچستان ۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته اند که تلاش می کنیم سرمایه‌گذاری های خیران ارزشمند را در استان به ۱۸۰ میلیارد تومان برسانیم.

 

صاحب گل صالحی فرماندار خاش هم گفت: در منطقه محروم ایرندگان افزون بر ۳۰۰۰دانش آموز در ۶۵ مدرسه به تحصیل علم می پردازند که ۲۰ فضای آن غیراستاندارد است.

 

صالحی افزود: در این شهرستان حدود ۵۰ مدرسه در حال ساخت داریم که حدود ۲۰ فضای آموزشی در حوزه ایرندگان است.

 

وی گفت: علاوه بر مشارکت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در حوزه ایرندگان حدود ۵۰ میلیارد ریال آقای نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای حوزه مدرسه سازی خاش اختصاص داده اند.

 

وی بیان کرد: امروز در خاش یک اتفاق مبارکی افتاد که به دنبال آغاز ساخت مدرسه گواتامک ایرندگان یک خیر ارزشمند کشوری قول تامین آب مردم ۱۵ روستا را داد که قابل ستایش است.

 

فرماندار خاش تاکید کرد: همانگونه که فعالان مجازی و رسانه ای کمبودهای روستای گواتامک را منعکس کردند، هم اینک انتظار داریم کمک رسانی های دولت را هم ببینند و با تعامل و هم اندیشی بتوانیم مشکلات مردم محروم منطقه را حل کنیم و در همین موضوع از دولت هم می خواهیم نیازمندی های مردم محروم منطقه را ببینند و به ساخت این مدرسه اکتفا نکنند و در تمام مناطق کمتر توسعه یافته خاش هزینه کنند.

 

اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش در مجلس هم گفت: سلام رییس مجلس را به مردم خوب خاش و منطقه گواتامک ایرندگان ابلاغ و در حضور آقای کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و از کمیسیون آموزش مجلس اعلام می کنم و بزودی نمایندگان رییس مجلس برای کمک رسانی به مردم منطقه سفری به خاش خواهند داشت.

 

وی افزود: مردم محروم سیستان و بلوچستان نیازمند نگاه و توجه ویژه دولت برای حل مشکلات شان در مباحث مختلف از جمله آموزش و اجرای پروژه های زیرساختی و تامین آب و برق و راه و غیره هستند.

 

زهرا گیتی نژاد مدیر موسسه خیریه مهر گیتی که حدود ۵۰۰ کلاس درس در سیستان و بلوچستان ساخته و به مردم منطقه اهدا کرده است نیز گفت: در این استان افزون بر ۲۰۰ مدرسه کانکسی وجود دارد که برنامه جایگزین کردن کلاس های درس را با همکاری خیران در دستور کار داریم و یک توصیه به مردم و مدیران و معلمان سخت کوش استان داریم که صبور باشند و قطعا به فکر انان هستیم.

 

گواتامک یک روستای کوچک در بخش ایرندگان شهرستان خاش در استان سیستان و بلوچستان است و بر اساس سرشماری انجام شده در سال ۹۵ حدود ۶۱ خانوار و ۲۱۳ نفر جمعیت دارد و ۸۵ دانش آموز در این روستا به تحصیل علم می پردازند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha