خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6148
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۴۵
نماینده مردم جنوب استان خبرداد

اختصاص ۱۴۰ میلیارد تومان به معلمان خرید خدمات سیستان و بلوچستان

اختصاص ۱۴۰ میلیارد تومان به معلمان خرید خدمات سیستان و بلوچستان
نماینده مردم جنوب استان در مجلس گفت: ۱۴۰ میلیارد تومان برای افزایش حقوق و مزایای معلمان خرید خدمت سیستان و بلوچستان از سوی سازمان برنامه و بودجه به استان تخصیص یافت.

به گزارش اس.بی پرس، معین‌الدین سعیدی اظهار داشت:  با توجه به مشکلات عدیده ای که برای معلمان طرح خرید خدمات چه لحاظ هویت شغلی و چه لحاظ معیشتی وجود داشت، پیگیری های که از سوی مجلس شورای اسلامی انجام شده منجر به طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش گردید که بر اساس آن شیوه نامه جدید مربوط به معلمان خرید خدمات در قالب یک بخشنامه ابلاغ شد.

 

وی با بیان اینکه حقوق و مزایای معلمان خرید خدمت مانند برده‌داری نوین در عصر امروزی است،گفت: این معلمان تا پیش از این ابلاغ و تخصیص از حقوقی ناچیز بدون داشتن مرخصی و مزایا استفاده می‌کند که مطابق بخش‌نامه جدید ساعت تدریس معلمان خرید خدمات براساس قانون کار از حقوق و مزایا قانون کار بهره مند می‌شوند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: آنچه را که ضرورت داشت عنوان کنم اختصاص 140 میلیارد تومان اعتبار در سالجاری  برای معلمان خرید خدمات فقط برای استان سیستان و بلوچستان تخصیص پیدا کرده و به استان نیز ابلاغ شده است که از این بعد معلمان عزیز خرید خدمات دغدغه کمتری نسبت به حقوق و مزایا داشته باشند.

 

وی در پایان گفت: علاوه بر حقوق و مزایا طرح تبدیل وضعیت معلمان خرید خدمات نیز در دستور کار است و تا دو هفته آینده این طرح به کمیسیون آموزش مجلس ارجاع می‌شود تا نمایندگان مجلس بر روی طرح چکش کاری کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha