خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6173
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۲۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل ؛

پایین آمدن آمار ماسک زدن در سیستان/ احتمال طغیان مجدد کرونا

پایین آمدن آمار ماسک زدن در سیستان/ احتمال طغیان مجدد کرونا
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: میزان استفاده از ماسک در برخی از شهرستان‌های شمال استان کاهش پیداکرده که این موضوع باعث زنگ هشدار و افزایش آمار مبتلایان به کرونا می شود.

به گزارش اس.بی پرس، هادی میرزایی اظهار داشت: طی هفته اخیر آمار ماسک زدن در میان مردم منطقه سیستان به شکل محسوسی پایین آمده و این یک هشدار و زنگ خطری برای شمال سیستان و بلوچستان است.

 

وی با اشاره به اینکه مردم باید برای محافظت از خود و دیگران در مقابل ویروس کرونا ماسک بزنند و نکات بهداشتی را رعایت کنند، افزود: مردم بزرگترین کمک را برای کاهش انتقال بیماری و شکست کرونا می‌توانند داشته باشند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل روند سرایت و ابتلاء بیماری کرونا را بسیار بالا دانست و ادامه داد: رسانه‌ها از ابتدای شیوع ویروس کرونا با انعکاس اخبار و انتشار محتوا و مطالب د رخصوص بیماری کرونا نقش بسیار زیادی در اطلاع رسانی و آگاهی مردم داشته‌اند.

 

وی گفت: دومین دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امیرالمومنین علی (ع) زابل با حمایت و پیگیری نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی زابل خریداری شده و در حال ساخت مکان مناسب برای نصب دستگاه هستیم و به زودی راه اندازی می‌شود.

 

وی تصریح کرد: بیمارستان سل شهرستان زابل که با کمک خیران ساخته شده است و وزارت بهداشت تجهیز این بیمارستان را برعهده گرفته نیز به زودی افتتاح می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی