خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6186
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۳۲
نظری مطرح کرد؛

پرداخت غرامت دولت به کشاورزان بابت تاخیر در پرداخت وجه خرید محصولات تضمینی

پرداخت غرامت دولت به کشاورزان بابت تاخیر در پرداخت وجه خرید محصولات تضمینی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت و با بیان اینکه تضمین خرید محصولات کشاورزی موجب تحول در اقتصاد کشور و بخش تولید خواهد شد، از پرداخت غرامت دولت به کشاورزان بابت تاخیر در پرداخت وجه خرید محصولات تضمینی خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت و با بیان اینکه تضمین خرید محصولات کشاورزی موجب تحول در اقتصاد کشور و بخش تولید خواهد شد، از پرداخت غرامت دولت به کشاورزان بابت تاخیر در پرداخت وجه خرید محصولات تضمینی خبر داد.

 

علیرضا نظری نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به طرح اصلاحیه قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح در حال حاضر به قانون تبدیل شده و دولت باید سالانه برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی اعتبارات لازم را پیش‌بینی کند.

 

وی افزود: خرید تضمینی محصولات کشاورزی موجب تحول در بخش کشاورزی و تأمین صددرصد کالاهای اساسی خواهد شد و دیگر مردم در این زمینه مشکلی نخواهند داشت.

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:‌خرید تضمینی محصولات کشاورزی موجب تقویت بخش تولید و تولیدکننده می‌شود و مجلس با اصلاح این قانون هم بر قیمت‌گذاری مناسب و هم بر خرید به موقع از سوی دولت تأکید کرد.

 

نظری افزود: اگر دولت محصولات کشاروزی که شامل خرید تضمینی هستند به موقع خریداری نکند و کشاورز دچار ضرر و زیان شود باید غرامت بپردازد.

 

وی گفت: اگر از زمان تحویل محصول به سیلوهای دولت بیش از یک ماه بگذرد و دولت پول کشاورزان را پرداخت نکند، این غرامت اخذ می‌شود.

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: محصولاتی همچون گندم، جو، برنج، دانه‌های روغنی، سیب‌زمینی، چای، پنبه از جمله محصولاتی هستند که شامل خرید تضمینی دولت می شوند و با اصلاح قانون مذکور در مجلس ضمانت تأمین این کالاها مورد تأکید قرار گرفت.

 

 

انتهای پیام/

منبع : bultannews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی