خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6189
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۴۳

توفان مجازی‌ها در واکنش به وعده نیکبخت/ سیستان بدون شنبه داغ شد

توفان مجازی‌ها در واکنش به وعده نیکبخت/ سیستان بدون شنبه داغ شد
کاربران فضای مجازی در اینستاگرام و توییتر به وعده نیکبخت واکنش نشان دادند و نوشتند که اگر می‌شد سه‌روزه آب را به مزارع رساند چرا سال‌هاست کشاورزان را منتظر گذاشته‌اید و راه‌اندازی طرح 46 هزار هکتاری را این‌همه طول می‌دهید.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، کاربران مجازی سیستان و بلوچستان بعدازآنکه نیکبخت، رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در زمان سفر قالیباف به زابل و بازدید از طرح46هزار هکتاری، به دوربین صداوسیما قول داد که سه روز دیگر یعنی شنبه هفته بعد، آب را رها کند، پست‌هایی در توییتر و اینستاگرام منتشر کردند و با هشتگ «#سیستان_بدون_شنبه» نوشتند: «هنوز اون شنبه نرسیده؟»

 

در ادامه تعدادی از این اعتراضات مجازی را با هم مرور می‌کنیم:

 

 

آقا معلم سیستانی در توییتر نوشت:

کدام شنبه آب به زمینهای سیستان می‎رسد؟

نیکبخت (رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان) در زمان سفر قالیباف به زابل و بازدید از طرح46هزارهکتاری، به دوربین صداوسیما زل زد و قول داد شنبه آب را رها کنه، هنوز اون شنبه نرسیده، میرسه؟!

#سیستان_بدون_شنبه


در پاسخ به این توییت کاربران هم واکنش های جالب توجهی از خود نشان داده اند:

 

 

کیخا9105 در صفحه اینستاگرام خود پستی از گلایه کشاورزان سیستانی از مشکلات و نواقص طرح 46هزار هکتاری با هشتگ «سیستان بدون شنبه» منتشر کرده است:

 

 

کاربر دختر سیستان (یه تیر ماهی مغرور) در واکنش به اظهارات نیکبخت نوشته است:

بدبختی 46هزارهکتاری با وعده نیکبخت ها

طرح46هزارهکتاری اینقدر بدبخته که وعده نیکبخت (رئیس جهاد کشاورزی) برای رهاسازی آب در روز شنبه هم عملی نشد. وعده‌ای که چشم تو چشم مردم ایران و در حضور قالیباف داده شد. مردم سیستان همچنان چشم انتظار اون شنبه هستند!

#سیستان_بدون_شنبه

 

 

ز-ابراهیمی نیز در صفحه اینستاگرام خود نوشته است:

مردم سیستان و بلوچستان از این شنبه‌ها زیاد دیدن

نیکبخت زل زد توی لنز دوربین و در حضور رئیس مجلس گفت من شنبه آب رو میارم سیستان، اون شنبه هنوز نیومده. مردم سیستان و بلوچستان از این شنبه‌ها زیاد دیدن، آقای قالیباف شما فکر جایگاه مجلس باش.

#سیستان_بدون_شنبه

 

 

امیر ارسلان صبوری که در توضیحات صفحه اینستاگرام خود نوشته دبیر مجمع سفیران جوان شهرستان زابل، فعال فرهنگی و دانش آموزی با انتشار ویدئوی وعده نیکبخت، هشتگ زده: سیستان بدون شنبه.

 

 

شاقوزایی نیز با انتشار همان ویدئو در استوری اینستاگرام خود نوشته است:

نیکبخت (رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان) در زمان سفر قالیباف به زابل و بازدید از طرح46هزارهکتاری، به دوربین صداوسیما زل زد و قول داد شنبه آب را رها کنه، هنوز اون شنبه نرسیده، میرسه؟!

 

 

 

خانم سین-97 نیز در استوری اینستاگرام خود با هشتگ «سیستان بدون شنبه» نوشته است:

ظاهراً قضیه شنبه های جناب روحانی به دیگر مسئولین هم سرایت کرده! آقای نیکبخت در حضور رئیس مجلس گفتند شنبه آب را رهاسازی می کنند اما کاشف به عمل آمده که چنین اقدامی انجام نشده یا این احتمال هم وجود دارد که هنوز شنبه ای فرا نرسیده که آب را به اراضی رهاسازی کنند.

 

صفحه رسانه ای «ندای سیستان» نیز با انتشار ویدئو وعده های نیکبخت نوشت:

نیکبخت مدیر جهادکشاورزی استان زل زد توی لنز دوربین و در حضور رئیس مجلس گفت من شنبه آب رو میارم اون نقطه.

سوال مردم؛ آقای نیکبخت که میتونن تا سه روز آب رو به‌ اون روستا برسونن، چرا این سه روز به یه روستا نمیرسونن طرح تکمیل بشه؟

 

 

فاطمه شیرزایی توییت کرد: یکی به ایشون یادآوری کنه اون همه بودجه اختصاص یافت که به ۴۶۰۰۰ هکتار آب برسونن نه یک نقطه! #سیستان_بدون_شنبه

 

 

یگاسوس هم با همین هشتگ نوشت: نمیگین که وقتی وعده میدین مردم دلخوش میکنن و منتظرند؟!

 

 

زهره پودینه ایی هم نوشت: آقای نیکبخت که میتونن تا سه روز آب رو به‌ اون روستا برسونن، چرا هر سه روز به یه روستا نمیرسونن طرح تکمیل بشه؟

 

 

نفس 87918 هم نوشت: نیکبخت زل زد توی لنز دوربین و در حضور رئیس مجلس گفت من شنبه آب رو میارم سیستان، اون شنبه هنوز نیومده. مردم سیستان و بلوچستان از این شنبه‌ها زیاد دیدن، آقای قالیباف شما فکر جایگاه مجلس باش.

 

 

حسین بنیادی از فعالان رسانه ای سیستان و بلوچستان نیز با انتشار ویدئوی اظهارات رئیس جهاد کشاورزی استان در سفر رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت:

 

سه روز از شنبه مذکور گذشت ایا محقق شد؟

در سفر اخیر جناب قایباف رئیس مجلس به سیستان شاهد مطالبه گری و بیداری مردم بودیم.

از آن پیرمردی که به جناب قالیباف فرمودند مال ببت المال را همین گردن کلفتها میخورند تا گروههای مردمی مطالبه گر، نوید بخش این هست که مردم ما برای احقاق حق خود گام در مسیر مطالبه گری گذاشتند و راهی جز مطالبه گری نیست باید قفل سکوت وبی تفاوتی را بشکنیم و حق مان را از کسانی که سکوت ما سو استفاده میکنند بستانیم.

در همین سفر عده ای در جهت منافع شان سعی داشتند طبق روال اوضاع را گل وبلبل جلوه دهند.

مقام معظم رهبری (مد ظله العالی):
«از نظر من هیچ کس مصونیت آهنین ندارد همه در مقابل قانون و مسئولیت های خودشان پاسخگو هستند و باید جواب دهند. همیشه این ملت نیاز دارد به اینکه مسئولان او پاسخگوی مسئولیت های بزرگ. خودشان در مقابل ملت باشند و روح پرسش و مطالبه گری در مردم وجود داشته باشد»

 

 

انتهای پیام/#


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha