خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 619
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۵
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره):

چهار هزار مسکن مددجویی سیلزدگان سیستان و بلوچستان نیازمند بازسازی است

چهار هزار مسکن مددجویی سیلزدگان سیستان و بلوچستان نیازمند بازسازی است
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و ۴۶۳ واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت این نهاد در مناطق سیلزده استان نیازمند بازسازی است.

به گزارش اس.بی پرس، سیدمهدی عبادی اظهار داشت: بر اساس توافقات انجام شده بین این نهاد و  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مقرر است با توجه به اعتبارات خوب دولت در این زمینه بازسازی مسکن مدد جویان سیلزده استان در اولویت قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: براساس هماهنگی‌های انجام شده با دفتر مرکزی کمیته امداد امام (ره)، استانهای معین برای کمک به مناطق سیلزده این استان تعریف شد به طوریکه ۱۵۷ محموله کمک‌های ضروری برای سیلزدگان این منطقه ارسال شد و همچنان این کمک‌ها ادامه دارد.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان افزود: ۱۳۰ تن کالای متفاوت از قبیل مواد خوراکی، کنسروجات، آب، پوشاک و لوازم گرمایشی به مناطق سیل زده این استان ارسال شد. 

 

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰ میلیارد تومان ارزش کالاها و کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده برای سیل زدگان استان است، اظهار داشت: براساس بررسی‌های انجام شده ۲۵ هزار ۹۹۷ خانواده درگیر سیل شناسایی و سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در دو مرحله مستمری ویژه به حساب آنها واریز شد.

 

عبادی با بیان اینکه توجه استان تهران و سایر استان‌های کشور یک توجه ویژه به مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان بود، تصریح کرد: تاکنون ۷۱۹ منزل تخریب کامل را از مددجویان شناسایی کردیم که البته این تخریب الزاما به خاطر آب بردن نیست شاید شدت بارندگی هم ایجاد تخریب کرده است.

 

وی گفت: همزمان با وقوع سیل ۶۰ گروه جهادی در مناطق سیلزده استان حضور داشتند همچنین ۱۵ گروه جهادی در ایام عید نوروز برای ارائه خدمات دندانپزشکی، ساخت مسکن، تعمیرات سرویس بهداشتی و برگزاری مراسمات برای بچه‌ها اعلام آمادگی کردند.

 

انتهای پیام/#

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha