خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6190
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۰:۲۰
در خطبه‌های این هفته مطرح شد؛

امام‌جمعه زابل: کشاورزان سیستان نگران‌اند که بالاخره این آب کی به دستشان می‌رسد

امام‌جمعه زابل: کشاورزان سیستان نگران‌اند که بالاخره این آب کی به دستشان می‌رسد
امام‌جمعه زابل با توجه به فرارسیدن زمان کشت محصول در سیستان، تأکید کرد: مسئولین امر همت کنند و پای درد دل کشاورزان بنشینند، آن‌ها قرار است که بهره‌بردار باشند، واقعاً هم حق با کشاورزان است که بندگان خدا نگران هستند که بالاخره این آب چه می‌شود و کی به دستشان می‌رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، حجت‌الاسلام مجتبی عزیزی امام‌جمعه شهر زابل در بخشی از خطبه‌های این هفته خود در نماز جمعه به بحث آب‌رسانی دشت سیستان و طرح 46 هزار هکتاری پرداخت و گفت:

 

«توفیقی شد هفته گذشته یک بازدیدی از طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتاری داشتم، اولاً زحمات بسیاری کشیده شده است، ۵ هزار کیلومتر لوله‌گذاری شده و یک ایستگاه پمپاژ مادر و ۱۶ ایستگاه پمپاژ در نقاط مختلف تعبیه‌شده، ۱۴ هزار حوضچه ایجادشده که البته ۳۰۰ حوضچه اشتباه گذاشته‌شده که باید اصلاح شود، ما از کسانی که تا اینجا کار را به ثمر رساندند.

 

 

طرح به این عظمت لاجرم اشکالاتی هم دارد، گرچه اگر هیچ اشکالی نداشت مطلوب بود ولی بالاخره اشکالاتی دارد و ما هم تأکید می‌کنیم به عزیزانمان در جهاد کشاورزی، فرمانداری که این مسئله محکم پیگیری شود و این طرح طرحی است که باید ادامه‌دار هم باشد، ما حدود ۲۰۰ هزار هکتار زمین قابل‌کشت در سیستان داریم که ۴۶ هزار هکتار بخش عمده آن نیست و باید ادامه داشته باشد و دیگر مناطق را هم سیراب کند، می‌تواند تحول عظیمی را ایجاد کند.

 

ضمن تشکر از زحماتی که کشیده شده درخواست مواکد ما بر این است که مسئولین امر همت کنند و پای درد دل کشاورزان بنشینند، آنها قرار است که بهره‌بردار باشند، واقعاً هم حق با کشاورزان است که بندگان خدا نگران هستند که بالاخره این آب چه می‌شود و کی به دستشان می‌رسد. قبول داریم که طرح در حال حاضر در دوره تست است و چند ماه تست طول می‌کشد، بعد از آنی که تمام شود تازه از چند ماه دیگر آب به شکل دائمی روان خواهد شد اما حوضچه‌هایی که اشتباهی گذاشته‌شده باید حل شود، حق آبه هایی که در برخی جاها معلوم نیست باید حل شود، شرکت‌های تعاونی که میان کشاورزان تأسیس شود، باید انجام شود.

 

 

 

خدمت مردم عزیز عرض کنم تا لحظه‌ای که آب سر همه زمین‌ها برود و ما ببینیم که کشاورزان از این آب استفاده می‌کنند، پیگیر طرح هستم و هر هفته یا هر دو هفته و مدام ان شاءالله از این طرح بازدید خواهم کرد و پیگیری می کنم.

 

بنده به عزیزان جهاد کشاورزی عرض کردم اگر امکانات کم دارید، سپاه توان کمک به شما را دارد، ارتش، نیروهای نظامی و انتظامی ما توان کمک دارند، از آنها کمک بخواهید، آنها هم با دل و جان به شما کمک خواهند کرد، با توجه به شناختی که ما از این نیروهای خدوم و عزیز داریم. حتی گفتم از نیروی بسیج استفاده کنید، از انرژی بسیجیان استفاده کنید ما در جامعه‌مان امکان بسیار زیادی داریم که می‌توانیم ان‌شاءالله رحمان مدیریت کنیم.»

 


انتهای پیام/#
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha