خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 620
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۳:۴۷
سرمایه‌ها، امتیازها و زمین‌ها به نورچشمی‌ها می‌رسد

گله و شکایت مردم از ناکارآمدی مدیریت منطقه آزاد چابهار

گله و شکایت مردم از ناکارآمدی مدیریت منطقه آزاد چابهار
مردم با مراجعه مکرر به امام‌جمعه چابهار از مدیریت ناکارآمد منطقه آزاد چابهار گلایه کرده و می‌گویند سرمایه‌ها، امتیازها و زمین‌ها به نورچشمی‌ها می‌رسد.

تعداد زیادی از مردم با مراجعه به امام‌جمعه چابهار، از مدیریت منطقه آزاد چابهار گلایه‌های فراوان دارند. سرمایه‌گذاران می‌گویند امکانات برای تولید فراهم کردند، اما مدیریت فعلی منطقه آزاد چابهار نمی‌گذارد آن‌ها کار تولید کنند؛ زمین‌ها و امتیازها را به نورچشمی‌ها می‌دهد و از سرمایه‌گذاران واقعی می‌خواهد به چندین برابر قیمت آن‌ها را از نورچشمی‌ها بخرند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد موسوی دراین‌باره می‌گوید: ما می‌بینیم یک آقایی منطقه آزاد می‌آید و بعد از مدتی در فلان جای خوب کشور زمین‌دار می‌شود و سرمایه‌گذاران واقعی منطقه برای اینکه کار کنند باید به این فرد باج بدهند.

 

امام‌جمعه چابهار تصریح کرد: منطقه آزاد چابهار در طول 25 سال از فعالیتش با بودجه‌های میلیاردی نتوانسته برای مردم کارساز باشد؛ تشکیل این منطقه بر سه محور صنعت، تجارت و ترانزیت بود اما اکنون از همه این مأموریت‌ها فاصله گرفته و صرفاً به مکانی برای تجارت تبدیل‌شده است؛ کمک عاجلی به تولید و رونق آن نکرده است و در این‌‌ سال‌ها ناکارآمد و ناکارآمدتر شده است.

 

موسوی ادامه داد: از فلسفه وجودی این منطقه عریض و طویل فقط اسم منطقه آزاد آن مانده است؛ سیستم ناکارآمد، مدیریت ناصحیح و بستر ناتوان است.

 

وی خاطرنشان می‌کنند: مدیرانش مرتب حرف می‌زنند که ما فلان کار را می‌کنیم اما حرف و حرف و حرف تمامی ندارد و مردم مرتب شکایات خود از این عملکرد سراسر ضعیف با ما در میان می‌گذارند.
 

انتهای پیام/#

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha