خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6224
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۵۰
موسسه مردم نهاد طراوت نسیم کویر برگزار کرد؛

رونق صنایع دستی سیستان وبلوچستان

رونق صنایع دستی سیستان وبلوچستان
کارگاه آموزش سیاه دوزی توسط بانوان سیستانی باهدف کارآفرینی و اشتغال بانوان درخانه ی جوان شهر زابل برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اس بی پرس، عصر  روز یکم آبان ماه ۹۹،  کارگاه آموزشی سیاه دوزی با هدف اشتغال  و توانمند سازی بانوان با همکاری انجمن مردم نهاد بانوان آفتاب هامون در خانه جوانان  برگزار گردید .

 

لازم به ذکر است سیاه‌دوزی سیستانی نوعی سوزن دوزی در منطقه سیستان است که برای تزئین پیش سینه و سرآستین لباس به کار می رود و در این نوع دوخت تنها از نخ سیاه رنگ که معمولا ابریشمی است استفاده می شود.

 

این دوخت نوعی رو دوزی اصیل است که توسط زنان سیستانی انجام می‌شود.

 

هنر سیاه دوزی اگر چه در گذشته برای تزیین لباس مردان و زنان سیستانی بکار رفته اما در حال حاضر میتوان آن برای تزئین دیگر پوشاک بکار برد.

 

شاقوزایی دبیر انجمن مردم نهاد طراوت نسیم کویر در گفتگو با خبرنگار افتخاری ما هدف از برگزاری این کارگاه گفت : هدف از این کارگاه ها کارآفرینی و اشتغال بانوان است که این دوره ها به صورت رایگان هر ماه در خانه جوان برگزار می شود.

 

وی در خصوص برنامه های آتی  ادامه داد : با توجه به اینکه در  سیستان تولید کننده صنایع دستی بسیاری داریم و طبق نیاز سنجی که شده است تقاضای کارگاه های بازاریابی و فروش دیجیتال رو داشتند که در ماه های آتی نیز برگزار خواهیم کرد .

 

شاقوزایی در پایان از همکاری اداره ورزش و جوانان  استان و شهرستان زابل تشکر کرد و گفت : از زمانی که خانه جوانان این شهرستان افتتاح شده ما توانسته ایم که کارگاه های آموزش هنرهای مختلفی را برگزار کنیم که خود موجب انگیزه و کارآفرینی برای هنرآموزان شده است .

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha