خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6233
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۲۲
اس.بی پرس گزارش می دهد؛

کهنک کارواندر جاذبه ناشناخته دیگر خاش است

کهنک کارواندر جاذبه ناشناخته دیگر خاش است
دهیارروستای کهنک کارواندر خاش سیستان و بلوچستان گفت: این روستای زیبا و دیدنی از مناطق بکر گردشگری، تفریحی و سیاحتی شهرستان خاش همه ساله و در شرایط عادی پذیرای شمار زیادی از مسافران و گردشگران است.

نادر ابراهیمی اظهارداشت: این روستا دارای جاذبه های بکر گردشگری، کشاورزی، صنایع دستی بویژه سوزن دوزی و اثرهای تاریخی همچون بناها و قنات های قدیمی، کوه و دشت های سرسبز و اراضی باغی و زراعی با محصولات ارگانیک مانند خرما، انار، گندم، جو، باقلا و شلغم و اقلیم آب و هوای معتدل است.


وی بیان کرد: انواع داروهای گیاهی در دشت و دامنه کوههای سیاه بند و دهستان کارواندر رویش می کند که منبع درآمد خوبی برای مردم منطقه است.

 

دهیار کهنک کارواندر ادامه داد: کار و شغل اغلب مردم کشاورزی و دامداری است و با ویژگی مهمان نوازی از مهمانان با شایستگی پذیرایی می کنند.


وی گفت: وجود نخلستان های وسیع و رودخانه زیبای کارواندر برای مردم منطقه و مسافران آرامش به همراه دارد.


ابراهیمی اظهار داشت: ایجاد مهمان پذیر و بوم گردی از برنامه های دهیاری کهنک است که در این رابطه چشم انتظار نگاه ویژه دولت هستیم.


وی به گردشگران توصیه کرد: هنگام گشت و گذار به فکر حفاظت از محیط زیست و گونه های منحصربفرد گیاهی و جانوری باشند زیرا متاسفانه برخی مواقع مشاهده شده که گردشگران خارج از خاش به منطقه می آیند و با ریختن محلول کلر ماهی های موجود در رودخانه را تلف می کنند.

 


روستای کهنک از توابع دهستان کارواندر بخش مرکزی خاش سیستان و بلوچستان در فاصله ۷۰ کیلومتری شهر خاش و ۲۵۰ کیلومتری زاهدان مرکز استان قرار گرفته است.


خاش از توابع سیستان و بلوچستان در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

 

 

انتهای پیام/

 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha