خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6258
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۱۷
معاون اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان خبر داد؛

برداشت 834 تن میگو از مزارع سیستان و بلوچستان/ آبزی‌پروری جنوب شرق کشور متاثر از سیلاب 98 و کرونا

 برداشت 834 تن میگو از مزارع سیستان و بلوچستان/ آبزی‌پروری جنوب شرق کشور متاثر از سیلاب 98 و کرونا
حمیدرضا نصیری گفت: 834 تن میگو از مزارع سیستان و بلوچستان برداشت شد، این برداشت از اواخر تیرماه تا آخر شهریور ماه را شامل می شود.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا نصیری معاون توسعه آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب‌های ساحلی)  بیان کرد: امسال سطح زیر کشت و تولید میگو نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، سیلاب دی ماه 98 بخشی از زیرساخت ها و مزارع آماده کار میگو را تحت الشعاع قرار داد.

 

وی اظهار کرد: به علاوه شیوع بیماری کرونا هم در این زمینه تاثیر گذار بود و تا اردیبهشت ماه مشخص نبود وضعیت چگونه است.

 

معاون توسعه آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بیشتر نهاده ها و غذاها قرار بود از دیگر استان ها به منطقه منتقل شود که شیوع کرونا ابهامات را مضاعف کرد.

 

نصیری گفت: همچنین اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) تشخیص داد بخشی از مزارع در فاز یک تا زمانی که لایروبی نشود پتانسیل نهفته بیماری را دارد و به همین دلیل وارد فرآیند تولید نشد تا زیرساخت ها لایروبی شود.

 

وی ادامه داد: پرورش میگو و نتایج سال جاری ویژگی ها و شاخص های قابل توجهی در مقایسه با سال های گذشته داشت که اصلی ترین و مهمترین دستاورد امسال، پرورش و برداشت بدون بروز و شیوع بیماری ویروسی لکه سفید است.

 

این مقام مسئول بیان کرد: شیلات استان در قالب کارگروه اولویت های عمرانی زیرساختی و نقاط بحرانی و آسیب کار را شناسایی و متناسب با اعتبارات و برطبق قوانین و مقررات مربوطه نسبت به انجام لایروبی ها و رفع نواقص موجود اقدام و در حال پیگیری و تکمیل زیرساخت ها است.

 


 
انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha