خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6259
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۲۳
اس .بی پرس، خبر داد؛

آغاز پایش آنفلوانزای حاد پرندگان در شهرستان کنارک

آغاز پایش آنفلوانزای حاد پرندگان در شهرستان کنارک
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک سیستان وبلوچستان گفت: گشت های مشترک محیط زیست و دامپزشکی شهرستان به منظور پیشگیری و پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، حسن ذاتی کیخا هدف از برگزاری گشت های مشترک را مراقبت و پایش این بیماری در سطح حیات وحش و پرندگان آبزی و مهاجر این شهرستان عنوان کرد.

 

وی افزود: تا زمانی که این پرندگان در منابع آبی این شهرستان حضور دارند، این پایش ها ادامه داشته تا در صورت مشاهده پرنده بیمار یا تلف شده، ضمن هماهنگی با مرکز استان اقدام به نمونه گیری کرده تا با برنامه ریزی صحیح و بر اساس پروتکل های بهداشتی از شیوع بیماری و سرایت آن به دیگر پرندگان جلوگیری شود. 

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک ادامه داد: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از مشاهده پرندگان آلوده و مبتلا در منابع آبی شهرستان گزارش نشده است. 

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک در پایان از مردم خواست در صورت مشاهده لاشه پرندگان به ویژه مرگ دسته جمعی موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع رسانی و از لمس و دست زدن به این قبیل پرندگان پرهیز کنند چرا که احتمال سرایت بیماری از پرنده به انسان وجود دارد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد