خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6264
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۵۲
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

کار فرهنگی مهمترین ابزار در برابر تهاجم فرهنگی است

کار فرهنگی مهمترین ابزار در برابر تهاجم فرهنگی است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: در دوره‌ای که دشمن تهاجم فرهنگی را شروع کرده کار فرهنگی از جمله مهمترین کارهاست و حوزه‌های علمیه وظیفه کادرسازی و نیرو پروری برای مقابله با این تهاجم را بر عهده دارند.

به گزارش اس.بی پرس، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی روز سه‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه سفیران زاهدان اظهارداشت: تبلیغ اسلام از اهمیت بسیاری برخوردار است و در سیستان ‌و بلوچستان با توجه به جمعیت شیعه نیاز مبرم و فوری به تبلیغ احساس می‌شود که متاسفانه در این زمینه با کمبود نیرو مواجه هستیم.

 

امام جمعه زاهدان بیان کرد: به دلایل متعدد جایگاه تبلیغی در سیستان و بلوچستان خالی است و حوزه علمیه سفیران یکی از کارآمدترین نوع حوزه‌های علمیه در استان است و با توجه به نیاز منطقه جهت تبلیغ دین و معارف اهل بیت(ع)اگر مدرسه سفیران بتواند به درستی به وظایف خود عمل کند می‌تواند این کمبود را در یک دوره پنج ساله جبران کند.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: مخاطب قرآن کریم و معارف اهل بیت(ع) تنها شیعیان نیستند بلکه همه مسلمانان و در نگاه فراتر همه انسانها مخاطب هستند و ما در لباس روحانیت باید زلال معارف را به سینه‌های تشنه مردمان حقیقت جو مسلمان و غیر مسلمان برسانیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین محامی اظهارداشت: مدیریت در حوزه‌های علمیه با مدیریت اجرایی و مدیریت علمی دانشگاه‌ها و حتی مدیریت در آموزش و پرورش تفاوت‌های زیادی دارد زیرا در حوزه‌های علمیه تعلیم و تربیت با یکدیگر عجین هستند و چه بسا تربیت از آموزش مهمتر باشد لذا نیاز است تا مدیریت به گونه‌ای باشد که این اهداف محقق شود.

 

وی افزود: در حوزه‌های علمیه تعلیم و تربیت در کنار هم هستند و بحث‌های تربیتی، انگیزشی، اخلاقی و معنوی از ضرورت‌های آموزش طلبه بوده که این موضوع امتیاز ویژه حوزه‌های علمیه است.

 

رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان تشکیل کمیته سه جانبه متشکل از مدیریت حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) مدیریت مدرسه سفیران و معاونت ارتباطات حوزوی دفتر امام جمعه را خواستار شد و افزود: این کمیته در جهت هماهنگی دو مدرسه و اجرای برنامه‌ها به‌صورت مشترک و نیز تبادل تجربیات، اساتید و موارد مختلف نظارت خواهد داشت و از عملکرد جزیره‌ای و ناهماهنگ جلوگیری می‌کند.

 

حجت الاسلام و المسلمین محامی بیان کرد: در بحث طلبگی و درس خواندن امکانات مادی مهم نیست چه بسا کسانی که از مدارس برخوردار فارغ التحصیل هستند اما خروجی مناسبی برای خدمت به اسلام و مسلمین نداشته‌اند و متقابلا بسیاری از افراد خدمتگزار در جامعه در مدارسی تحصیل کرده‌اند که دارای امکانات بسیار کمی بوده لذا امکانات تأثیرگذار نیست بلکه همت در درس خواندن مهم است.

 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان توجه و سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه‌های علمیه راخواستار شد و گفت:نیاز است تا در مدیریت، اجرای برنامه‌ها، گزینش طلبه‌ها، انتخاب اساتید و سایر همکارانی که در مدرسه همکاری می‌کنند دقت بیشتری صورت گیرد.

 

امام جمعه زاهدان با اشاره به این توصیف امیرالمومنین‌(ع) که پیامبر اکرم(ص) را همانند پزشکی که به دنبال مریض بود و پس از شناسایی مریض به درمان آن می‌پرداخت، عنوان کرد: نگاه مدیر مدرسه علمیه به طلبه همانند نگاه پدر به فرزند باشد که می‌خواهد فرزندش را از همه جهات عقلانی، علمی، اخلاقی و معنوی تربیت کند که این نگاه نیازمند وقت گذاری، هم‌ نفس و هم‌کلام شدن با طلبه‌هاست و باید توجه داشت که تربیت با دستور و ابلاغ صورت نمی‌گیرد.

 

به گزارش اس.بی پرس، در این مراسم از زحمات حجت الاسلام والمسلمین پوران دخت مدیر سابق حوزه علمیه سفیران قدردانی و حجت الاسلام والمسلمین باهری به عنوان مدیر جدید این مدرسه معرفی شد.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha