خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 627
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۶
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان هشدارداد

لزوم انجام اقدامات فوری جهت تسهیل ورود آب در مرز ایران و افغانستان

لزوم انجام اقدامات فوری جهت تسهیل ورود آب در مرز ایران و افغانستان
در بازدید کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست کشور از محل بازگشایی شده دایک مرزی سیستان مقرر شد اقدامات فوری اجرایی و عملیاتی جهت تسهیل ورود آب و حذف موانع بالاخص در مرز ایران و افغانستان دراسرع وقت صورت پذیرد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست از مناطق شمالی تالاب هامون و محل‌های بازگشایی دایک کوه خواجه بازدید کردند.

 

وحید پورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست کشور از تالاب هامون و اقدامات انجام شده در این تالاب از مواردی همچون کنترل پدیده گردوغبار، هدایت و نگهداشت آب در بستر تالاب بازدید و از نزدیک شاهد مدیریت منابع آب و روند هدایت آب به کانون‌های بحران گرد و غبار شدند.

 

او  ادامه داد: در این مأموریت کارشناسان مذکور از پروژه‌های گوناگون انجام شده و در حال انجام در تالاب هامون از قبیل لایروبی ها، حفر کانال‌ها و ... در مسیر‌های آب منتهی به تالاب هامون و نیز هدایت آب به مراکز بحرانی داخل تالاب با هدف کنترل گرد و غبار دیدن کردند.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: با عنایت به نزدیک شدن بارش‌های فصلی در منطقه سیستان و امکان ورود آب و سیلاب‌ها در رودخانه‌های منتهی به تالاب هامون از کشور افغانستان این اداره کل پس از هماهنگی‌های لازم اقدام به بازگشایی نقاطی در دایک مرزی و با فواصل متعدد نموده است تا آب‌های پشت دایک وارد تالاب و کانون‌های بحرانی گردوغبار شود.

 

پورمردان اشاره کرد: کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست کشور در ادامه از محل دایک، مناطق بازگشایی شده و میزان ورودی آب به تالاب هامون و همچنین ادامه مسیر‌های ورود آب به تالاب هامون نیز بازدید کردند و مقرر شد اقدامات فوری اجرایی و عملیاتی جهت تسهیل ورود آب و حذف موانع بالاخص در مرز ایران و افغانستان دراسرع وقت و با همکاری خوبی که در حال حاضر مرزبانی سخت کوش با این اداره کل دارد؛ صورت پذیرد.

 

انتهای پیام/#

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha