خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6285
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۴۵
مام جمعه زاهدان:

علما به دنبال آسیب شناسی در جامعه باشند

علما به دنبال آسیب شناسی در جامعه باشند
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: نیاز است علما و روحانیون همانند پیامبر اکرم(ص) بدنبال آسیب شناسی در جامعه اسلامی باشند و آسیب‌ها و مریضی‌ها را تشخیص دهند.

به گزارش اس.بی پرس،  حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی شامگاه سه‌شنبه در نشست صمیمی با علمای شیعه و سنی ایرانشهر که در سرسرای دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهارداشت:حضرت محمد(ص) همانند یک طبیب در صدد شناسایی مشکلات مردم و درمان آن بود و ارائه راهکار برای رفع آسیب‌ها با آماده سازی ابزار و زمینه لازم از وظایف علماست و باید مانند پیامبر(ص) نقش آفرین باشیم.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه باید در جهت ارتقای بینش و رشد علمی و دانش مردم تلاش کنیم، افزود: تلاش برای نجات از غفلت و بهبود معیشت مردم نیز از دیگر وظایف علما به شمار می‌آید.

 

امام جمعه زاهدان بیان کرد: ما در برابر مردم و نظام اسلامی مسوول هستیم و باید در راستای هدایت و تحقق مطالبات به حق مردم تلاش کنیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین محامی گفت: ما باید نهایت تلاش خود را بکار گیریم تا هم حق مردم و هم حق نظام بخوبی و بدون افراط و تفریط رعایت شود.

 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهارداشت: دشمن با اصل اسلام‌مشکل دارد و هیچ فکر، مذهب و گرایشی از اسلام را نمی‌پسندد.

 

وی ادامه داد: در گذشته دشمنان حفظ ظاهر و به گونه‌ای رفتار می‌کردند که همه فکر کنند به همه ادیان و افکار دنیا احترام‌ می‌گذارند اما هم‌اینک در این برهه زمانی بغض و کینه خود را نسبت به اسلام و پیامبر به گونه‌های مختلفی از جمله قرآن سوزی، کاریکاتور و توهین به مقدسات اعلام می‌کنند.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان ادامه داد: برخی از سیاستمداران که خود را حامی حقوق بشر می‌دانند از این‌گونه حرکات به بهانه آزادی بیان حمایت می‌کنند و عملا با اسلام و آنچه که نماد اسلام است در افتاده‌اند.

 

حجت الاسلام و المسلمین محامی تاکید کرد: همه آحاد مردم باید در مقابل این‌گونه حرکات دشمن هوشیار باشند و با وحدت و انسجام بیش از پیش در مقابل ترفندهای دشمن ایستادگی کنند.

 

وی با تبریک و گرامیداشت هفته وحدت تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) الگوی بسیار خوبی برای برای همه آحاد مردم جامعه است و علما و روحانیون وارثان پیامبر (ص) هستند.

 

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان تصریح کرد: دشمن در تلاش است تا به هر طریقی به کشور ما آسیب بزند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب دشمن در برابر ما آرایش جنگی گرفته و در تمامی زمینه‌ها بویژه در زمینه فرهنگی دست به شبیخون زده و نهایت تلاش خود را برای ایجاد تفرقه و ایجاد نزاع و درگیری میان کشورهای اسلامی را بکار گرفته است.

 

امام جمعه زاهدان بیان کرد: تلاش ما برای مقابله با دشمن و اقداماتش یک تاکتیک مقطعی نیست و یک دستور قرآنی استراتژیک است و همان‌طور که خداوند در قرآن فرمودند اختلاف عامل ایجاد سستی می‌شود و همه آحاد مردم با هر نوع گرایش فکری نیازمند همبستگی و اتحاد هستند و اگر به این وحدت خدشه ای وارد شود به مانند کِشتی است که سوراخ شده و همه با هم غرق شوند.

 

حجت الاسلام و المسلمین محامی تاکید کرد: دشمن نمی‌تواند کینه خود را نسبت به اسلام پنهان کند و حاصل این کینه توزی‌ها توهین به مقدسات، آتش کشیدن قرآن و اهانت به پیامبر اسلام(ص)است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی