خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6309
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۳۱
مدیرعامل جمعیت هلال احمر ؛

بیش‌از ۶ هزار نفر در سیستان و بلوچستان آموزش کرونا دیدند

بیش‌از ۶ هزار نفر در سیستان و بلوچستان آموزش کرونا دیدند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از ۶ هزار نفر از مردم این استان در قالب طرح« آمران سلامت» توصیه‌های پیشگیری از ویروس کرونا را فرا گرفتند.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میربهاءالدین اظهارداشت: در راستای اجرای طرح آمران سلامت و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در اجرای سراسری این طرح ۶۰ پایگاه از روز گذشته در شهرستان‌های سیستان و بلوچستان فعال شد. 

 

وی ادامه داد: اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر با برپایی چادر در مکان‌های شلوغ، فروشگاه‌ها، ترمینال‌های مسافرتی و میادین اصلی شهرها آحاد مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت کردند.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۸۰نفر از اعضای جوان و داوطلب جمعیت هلال احمر استان در قالب ۶۰  تیم سه نفره در ۴۳  پایگاه ثابت و ۱۷ پایگاه سیار و همچنین با استفاده از ظرفیت خانه‌های هلال با تجهیزات حفاظتی بهداشتی بیش‌از ۶ هزار نفر از هموطنان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق کردند که در همین راستا تعداد یکهزار و ۵۱۵ عدد ماسک و همچنین بروشور و مواد ضد عفونی نیز توزیع شد.  

 

وی با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور بیان کرد: با توجه به اینکه به منظور توسعه آگاهی مردم در مقابله با ویروس کرونا مهمترین اقدام آموزش و دعوت مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است در همین رابطه بیش از یکهزار روستا توسط داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر در سطح استان پایش و آموزش‌های همگانی در خصوص پیشگیری از کرونا به ساکنان این روستاها داده شده است.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: هموطنان باید توجه جدی به دستورالعمل‌ها و همچنین رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم تردد غیر ضروری در معابر را  داشته باشند تا با همفکری و همیاری هم بتوانیم هر چه زودتر این ویروس منحوس را ریشه کن کنیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی