خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6313
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۰۵
معاون وزیر دفاع:

بندر چابهار نقش کلیدی در رونق اقتصادی کشور دارد

بندر چابهار نقش کلیدی در رونق اقتصادی کشور دارد
معاون وزیر دفاع در بازدید از بندر شهید بهشتی چابهار گفت: بندر چابهار با تجهیزات مدرن و زیرساخت‌های بی‌نظیر می‌تواند نقش کلیدی و تاثیرگذاری را در رونق اقتصادی و تجاری کشور ایفا کند.

به گزارش اس.بی پرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، فرشاد نجفی‌پور معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در بازدید از زیرساخت‌ها، تجهیزات، اسکله‌ها و فرآیند لایروبی طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار که با حضور جمعی از مدیران این سازمان و در راستای تسهیل سرمایه‌گذاری در اراضی این بندر انجام شد، اظهار داشت: بندر چابهار با توسعه زیرساختی و تجهیزاتی به بندری تأثیرگذار و قابل رقابت در منطقه تبدیل شده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به ایجاد زیرساخت‌های بی‌نظیر و تجهیزات به روز و مدرن در بندر شهید بهشتی و ماهیت و نقش ویژه آن به عنوان دریچه ارتباطی ایران با کشورهای اطراف اقیانوس هند، این بندر می‌تواند رونق اقتصادی و تجاری منطقه را رقم بزند.

 

نجفی‌پور اضافه کرد: به طور قطع با راه‌اندازی فازهای بعدی طرح توسعه بندر شهید بهشتی می‌توان بیش از پیش شاهد افزایش حجم مبادلات کالایی کشور و شکوفایی اقتصادی این بندر بزرگ اقیانوسی و ایران اسلامی بود.

 

 

جایگاه ویژه بندر چابهار در منطقه

بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: بندر چابهار در حوزه زیرساخت‌ها و تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری کالا به عنوان یکی از بنادر بزرگ کشور و منطقه جایگاه ویژه و بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به این مهم و به واسطه اقدامات انجام شده در زمینه رونق تجاری و اقتصادی، از ابتدای امسال نسبت به ۸ ماه سال گذشته شاهد رشد چشمگیر صادرات و واردات و ترانزیت کالا در این بندر استراتژیک هستیم.

 

آقایی اضافه کرد: بندر چابهار دیگر یک بندر سنتی نیست، بلکه به واسطه اقدامات توسعه‌ای انجام شده در ویترین جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و از سویی به لنگرگاهی امن برای پهلوگیری انواع کشتی‌ها تبدیل شده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha