خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6316
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۴۷
بعد از انتشار دومین پست روزشمار رهاسازی آب مطرح شد:

واکنش نماینده مجلس زابل به روزشمار اس.بی پرس؛ چرا پروژه 46 هزار هکتاری پیشکش؟!

واکنش نماینده مجلس زابل به روزشمار اس.بی پرس؛ چرا پروژه 46 هزار هکتاری پیشکش؟!
محمد سرگزی نماینده مردم زابل، هیرمند، نیمروز و ... در مجلس شورای اسلامی به روزشمار رهاسازی آب که دومین پست آن از صفحه اینستاگرام خبرگزاری منتشر شد، واکنش نشان داد و در پاسخ نوشت: چرا طرح پیشکش باشد؟

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، در توضیح پست 9 روز باقی‌مانده از رهاسازی آب دشت سیستان نوشتیم:

 

تنها 9 روز باقی‌مانده است

همین الآن هم به نظر بسیاری از کشاورزان سیستان کشت محصول دیر شده است، اما کارشناسان کشاورزی معتقدند حداکثر تا 15 آبان می‌شود کشت را عقب انداخت. پس اگر مراحل تست طرح 46 هزار هکتاری که بارها و بارها به دست وزیر و وکیل و رئیس‌جمهور افتتاح‌ گردیده، تمام‌شده است آب را رها کنید.

اگر طرح چند ده هزار میلیارد تومانی 46 هزار هکتاری هنوز قابل‌استفاده نیست، آب را در همان نهرها و کانال‌های قدیمی رهاسازی نمایید. اقتصاد کشور و این مردم نجیب به همین آب وابسته است.

 

دکتر محمد سرگزی نماینده مردم شریف زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی در واکنش به این پست، از خبرنگار ما پرسید:

سلام. شما بازدید میدانی داشتید که آیا آب را رها کردند یا خیر؟ ضمناً چرا طرح پیشکش باشد؟

 

خبرنگار ما نیز که روز گذشته از روستاهای زابل به‌خصوص روستای کربلایی قربان بازدید میدانی داشته و با کشاورزان منطقه گفتگو کرده بود، نوشت:

سلام‌علیکم، بله روز گذشته از چندین روستا بازدید داشتیم که متأسفانه طرح در همه آن‌ها ناقص بود. روستاهایی هستند که می‌گویند دو سال است که اصلاً به آن‌ها سر نزده‌اند و لوله‌ها در زمین‌هایشان رهاشده. کشاورزها می‌گویند این طرح اگر درست‌شدنی نیست، حداقل از طریق نهرها و مانند گذشته آب‌رسانی شود تا بتوانیم آبیاری و کشت را شروع کنیم. بعضی محل‌ها نیز آب فقط به حوضچه مرکزی رسیده و موقعیت حوضچه در محلی است که هیچ سودی برای کشاورز ندارد و راهی ازآنجا برای اینکه آب به زمین کشاورز برسد، وجود ندارد.


 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha