خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6333
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۰۸
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان؛

۱۳.۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان پرداخت شد

۱۳.۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان پرداخت شد
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از محل اعتبارات تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و بنیاد برکت تا کنون به ۳۷۶ کارآفرین این استان پرداخت شده است.

ادریس دینارزهی روز شنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس، اظهارداشت: از ابتدای امسال با امضای تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و بنیاد برکت،۳۷۶ نفر در سیستان و بلوچستان کارآفرین شدند و برای جوانان دیگر اشتغالزایی کردند.

 

وی افزود: محل اصلی اجرای تفاهم‌نامه بیشتر در روستاهای سیستان و بلوچستان است که تلاش شده تا  هدف روستای بدون بیکار محقق شود.

 

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه برای توسعه اشتغال در استان از محل اعتبارات این تفاهم‌نامه حدود ۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، افزود: تاکنون ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد چهار درصد پرداخت شده است.

 

وی توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و ایجاد کسب و کار برای مردم بومی را از اهداف این تفاهم‌نامه عنوان کرد و گفت: در تلاشیم با اجرای مفاد این تفاهم‌نامه شغل‌های بومی در سیستان و بلوچستان احیا و از کسب و کارهای نوپا هم حمایت شود.

 

دینارزهی ادامه داد: از جمله طرح‌هایی که تاکنون زیر چتر این تفاهم‌نامه قرار گرفته می‌توان به توسعه هنر سوزن دوزی، تولید پوشاک، تولید ماسک، پرورش دام و طیور، پرورش زنبور عسل و مشاغل خدماتی اشاره کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha