خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6350
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۹:۱۲
مدیرعامل آبفای سیستان وبلوچستان:

۱۷ هزار نفر از جمعیت روستایی سراوان از نعمت آب شرب بهره مند می شوند

۱۷ هزار نفر از جمعیت روستایی سراوان از نعمت آب شرب بهره مند می شوند
مدیرعامل آبفای استان سیستان وبلوچستان از تحت پوشش قرار گرفتن ۱۷ هزار نفر از جمعیت روستایی شهرستان سراوان در قالب مجتمع آبرسان دشت سراوان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، علی رضا قاسمی در نشست با فرماندار سراوان گفت: ۱۷ هزار نفر از جمعیت روستایی شهرستان با تکمیل مجتمع آبرسانی ۳۱ روستایی دشت سراوان از نعمت آب شرب بهره مند می‌گردند.

 

وی گفت: این مجتمع انتقال آب از منطقه شمس آباد که در شمال غرب شهر سراوان واقع شده است را به روستاهای کوهک و اسفنک که در جنوب شرق سراوان قرار دارد بر عهده دارد و در مسیر  سایر روستاهای دیگر را نیز تأمین آب می‌نماید.

 

مدیرعامل آبفای استان سیستان وبلوچستان درباره حجم عملیات این طرح گفت: تاکنون از ۱۰۰ کیلومتر خط انتقال اصلی مجتمع، نزدیک به ۵۰ کیلومتر آن اجرا شده است. همچنین ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع و حفر و تجهیز ۳ حلقه چاه نیز صورت پذیرفته است. 

 

قاسمی افزود: پیش بینی می‌گردد تعداد ۶ روستا از مجتمع تا پایان سال ۹۹ در مدار بهره برداری قرار گیرد. همچنین با در مدار آوردن یک حلقه چاه و استفاده از خط انتقال مجتمع دشت سراوان تا اجرای خط انتقال اصلی بخشی از کمبود آب شهر آسپیج و محمدی برطرف می شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha