خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6358
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۲:۳۵
به ذهنیت بد ایرانیان درباره استان دامن نزنید

نمایش هر باره بیغوله‌های سیستان به مهمانان سیاسی/ معضل کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر را باید یک‌شبه حل می‌کردید

نمایش هر باره بیغوله‌های سیستان به مهمانان سیاسی/ معضل کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر را باید یک‌شبه حل می‌کردید
هر بار که یک مهمان سیاسی وارد منطقه سیستان می‌شود، مشخص نیست چرا میزبانان اصرار دارند بیغوله‌های زابل را به همراه وضعیت اسفبار کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهرش را به او و هیئت همراهش نشان دهند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، سعید جغتایی رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه‌وبودجه کشور دو روز پیش بازدیدی از منطقه سیستان داشت که طبق روال همیشگی برنامه‌های بازدید سیاسیون از منطقه، سر از بیغوله‌های کارتن‌خواب و معتادان متجاهر سر درآورد.

 

حبیب‌الله دهمرده دراین‌باره در صفحه اینستاگرام خود می‌نویسد: «همراه با جناب آقای دکتر جغتایی رئیس محترم امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه‌وبودجه کشور، جناب آقای دکتر عرب رئیس محترم سازمان برنامه‌وبودجه استان و جناب آقای مهندس اکبری مدیرکل محترم راه و شهرسازی استان از پاتوق‌های حاشیه شهرستان زابل، ۸ آبان ۹۹»

 

 

این خرابه‌ها که تبدیل به نمایشگاه بدبختی سیستان شده است، سرهم چند 10 متر خانه خرابه و رهاشده‌ای است که چند کارت خواب و معتاد متجاهر در آن شب و روز می‌گذرانند. برطرف کردن این مشکل واقعاً کوچک این‌قدر نیاز به بزرگ‌نمایی ندارد و فقط با چند برنامه کوچک می‌شود به‌سادگی دامن منطقه را از این ننگ پاک کرد.

 

واقعاً نمایش چهره‌ای زشت از سیستان و بلوچستان را باید متوقف کرد. نگاه امنیتی و مبهوت شهروندان ایرانی خارج از استان را باید تغییر داد تا علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های واقعی گردشگری که به اشتغال و ثروت منطقه کمک می‌کند، زمینه‌های سرمایه‌گذاری کارآفرینان خارج از استان را هم فراهم کرد.

 

اینکه هر بار مهمانان سیاسی را به تماشای این بیغوله‌های زابل دعوت می‌کنید، عین بی‌تدبیری است. کافی است مراتب ترک اعتیاد این چند معتاد را فراهم کرد و گرم‌خانه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفت تا بیشتر از این شرافت و ظرفیت‌های کل منطقه را زیر سؤال نبرد. تصور می‌کنید هیچ شهر دیگری از این بیغوله‌ها ندارد؟ بهتر نیست برای دریافت بودجه روی مشکلات اساسی‌تر و حتی استعدادهای بالقوه استان برنامه‌ریزی کرد؟


 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha