خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6361
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۵۱
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری:

تقویت فرهنگ کارآفرینی بر اشتغال زنان تاثیرگذار است

تقویت فرهنگ کارآفرینی بر اشتغال زنان تاثیرگذار است
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان‌وبلوچستان گفت: تقویت فرهنگ کارآفرینی مهم‌ترین مولفه تاثیرگذار بر اکوسیستم کارآفرینی و اشتغال زنان است.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا ابراهیمی در همایش کارآفرینی زنان سیستان و بلوچستان در شهرستان سراوان بر آموزش و گسترش فرهنگ مهارت‌آموزی برای جامعه جوان تاکید کرد و اظهارداشت: این استان جوان‌ترین استان کشور است و بیشترین شمار جوانان با میانگین سنی ۱۵تا ۲۹سال را دارد از این‌رو ضروریست برنامه‌ریزی‌های هر چه بیشتر و بهتری برای توانمندسازی و مهارت‌آموزی و گسترش فرهنگ کارآفرینی انجام شود چرا که تقویت فرهنگ کارآفرینی مهم‌ترین مولفه تاثیرگذار بر اکوسیستم کارآفرینی زنان است.

 

او افزود: انسجام در آموزش مهارت‌های مختلف برای بانوان، اصلاح سامانه‌های کسب و کار و گسترش فرهنگ نوین کارآفرینی نقشه‌ی راه روشنی برای آموزش و توانمندسازی جامعه جوان سیستان و بلوچستان ترسیم می‌کند.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به ظرفیت‌هایی که از سوی زنان خلق و پرداخته شده به ویژه درحوزه صنایع دستی خاطرنشان کرد: باید برای این جامعه بازارسازی و بازاریابی کرد و با اتصال کسب و کار آنان به بازار جهانی، سهم بانوان صنعتگر را در بازار‌های بین‌المللی گسترش داد.

 

او در پایان برضرورت استفاده از بانوان شایسته درسپهر مدیریتی شهرستان سراوان نیز تاکید کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha