خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6368
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۵:۴۰
شناسایی ۷ هزار و ۷۱۹ بیمار در شبانه روز گذشته

فوت ۴۳۴ بیمار دیگر، عبور آمار قربانیان از مرز ۳۵ هزار نفر 

فوت ۴۳۴ بیمار دیگر، عبور آمار قربانیان از مرز ۳۵ هزار نفر 
سخنگوی وزارت بهداشت : متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۳۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۵ هزار و ۲۹۸ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، خانم دکتر سیما لاری افزود: از دیروز تا امروز ۱۱ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۷۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۳۸۹ نفر از آنها بستری شدند.

 
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۲۰ هزار و ۴۹۱ نفر رسید، افزود: خوشبختانه تا کنون ۴۸۶ هزار و ۶۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
 

خانم لاری گفت:  ۵۲۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
 

 

 

فوت ۴۳۴ بیمار دیگر ، عبور آمار قربانیان از مرز ۳۵ هزار نفر 
 
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تا کنون چهار میلیون و ۹۶۵ هزار و ۳۲۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.
 

دکتر لاری افزود: استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.
 

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با توجه به آمار بالای موارد بستری کرونا در بخش های عادی و مراقبت های ویژه بیمارستانها و با ادامه این روند ممکن است در آینده شاهد آمار تاسف بارتر مرگ و میر کرونا در کشور باشیم.

 

وی افزود: برای خاتمه دادن به این وضعیت به عزم و اراده و وحدت ملی نیاز داریم تا همه مردم و مسئولان برای اجرای شیوه نامه های بهداشتی فردی و اجتماعی همکاری کنند و نظارت جدی برای اجرای این شیوه نامه ها اعمال شود و با قطع زنجیره انتقال ویروس بتوانیم این بیماری را شکست دهیم.

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد