خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6378
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۰:۰۳
کارشناس مسائل سیاسی:

افول حتمی آمریکا، برای غربی‌ها به واقعیت تبدیل شده است/سابقه بدعهدی ترامپ قمارباز در عمل به تعهدات

افول حتمی آمریکا، برای غربی‌ها به واقعیت تبدیل شده است/سابقه بدعهدی ترامپ قمارباز در عمل به تعهدات
محمد جواد سجادی گفت: ایران تحت هیچ شرایطی هیچ گونه تحمیل و زورگویی را نمی پذیرد، تهدیدات آمریکا ناشی از ماهیت مداخله جویانه و خوی سلطه طلبی دولت آن کشور است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد جواد سجادی، کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: اکنون خیلی از واقعیت ها و نقشه های شوم آمریکا به لطف مقاومت رهبری و ملت ایران آشکار و این موضوع که تمام برنامه های این کشور یک سراب بوده، برای همگان شفاف و مشخص شده است.

 

وی افزود: آمریکا به عنوان نماد تمدن غرب با مشکلات زیادی روبرو بوده و ترک های زیادی برداشته و از همه جهات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی دچار چالش های فراوانی شده که داشتن همه این معضلات حتی برای ساکنان و مردم این کشور واضح شده است.

 

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: آمریکا در دهه های گذشته و قدیم الایام در کل حوزه خاورمیانه جایگاه قوی داشت که در آن زمان جایگاهش را به واسطه ژریم شاهنشاهی محکم و استخراج تمام منابع منطقه را از آن خود کرد که در واقع با پیروزی انقلاب اسلامی افول غرب و آمریکا آغاز شد و این شروعی بر نابودی هر چه بیش تر این ایالات بود.

 

وی اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران توانست در مرحله بعدی جنایت های آمریکا را افشا و لانه جاسوسی آن را تسخیر کنند که این موضوع دلیل دیگری برای آغاز نابودی این ایالت محسوب شد.

 

سجادی عنوان کرد: آمریکا برای نابودی نظام و انقلاب اسلامی نقشه ها، دسیسه ها و فتنه های زیادی را برنامه ریزی کرد اما هیچ کدام از آنها عملی و محقق نشد و تاکنون با همت ملت ایران نتوانسته به هیچ یک از اهداف شوم خود برسد.

 

وی تصریح کرد: غربی ها با ترور شهید مطهری و خیلی از بزرگان ایران و ایجاد جنگ هشت سال دفاع مقدس می خواستند کشور ما را از هم بپاشانند، اما تا به امروز به این آرزوی دیرینه خود نرسیدند، اگر به تاریخ کشورمان مراجعه کنیم می بینیم که تاکنون آنان نتوانستند ضربه ای به سرزمین مان وارد کنند.

 

 

افول تدریجی آمریکا ثمره خون سردار شهید سلیمانی

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: ایران توانست بزرگترین پایگاه آمریکا، عین الاسد را مورد حمله و نابودی قرار دهد و با لطف خداوند و خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که به بار نشست و می‌ نشیند افول و نابودی آمریکا حتمی شده است.

 

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند رژیم صهیونسیتی ده سال آینده نخواهد دید، تصریح کرد: افول آمریکا یعنی زاییده شدن نیروهای مقاومت، ارتباط ایران با ونزوئلا و نابودی این ایالت متحده از همه جهات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی که در حال شکل گیری است.

 

وی گفت: طرز فکر برخی از افراد در داخل کشور این است که به یاری کدخدا خیلی از مشکلات و معضلات جامعه حل می شود، اما آنان باید بدانند که به یاری خداوند و تدابیر عاقلانه و عالمانه مقام معظم رهبری و حفظ همیشگی اتحاد و وحدت ملت ایران پیروزی نهایی از آن ما می شود.

 

سجادی با اشاره به این که آمریکا پس از تأسیس نظام جمهوری ایران، دارای روحیه سلطه گری بوده، خاطرنشان کرد: استکبارگران و استعمارگران همیشه به دنبال افرادی هستند که بتوانند در وهله اول منافع آنان را تامین کند و این خوی بدعهدی آنان در تاریخ معاصر وجود دارد و برای به ملت ما هم کاملا شفاف شده است.

 

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: انگلیسی ها هزاران بار مکارانه بدعهدی کردند و حتی به خودی های خود رحم نکردند به عنوان مثال شاهی که برای آنان پاسبانی می کرد و تابع شان بود را تحویل نگرفتند و به حال خودش رها کردند و یا این که صدام را در جهت اهداف استکبارانه خود تربیت و پرورش دادند اما در نهایت با وجود خوی و ذات بدعهدی و سلطه گری خود به نابودی اش منجر شدند.

 

این کارشناس سیاسی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند من به مذاکرات بین کشورهای غربی خوش بین نیستم، گفت: در حقیقت پس از انجام مذاکره های برجام بدعهدی آمریکا طبق سوابق گذشته بر همگان روشن و آشکار شد.

 

وی اضافه کرد: بیشترین تعداد بی سرپرستان، کشته های سیاه پوست و آمار بالای تظاهرات در آمریکا وجود دارد که این عوامل نشان دهنده بی ثباتی این کشور بوده و رسانه ها و خبرگزاری هایی که تحت سلطه خودشان است خلاف واقع را به نمایش می گذرانند و  وانمود می کنند که ایالات متحده مشکلات و معضلات اندک دارد، در حالی که حقیقت چیز دیگری است.

 

به گفته کارشناس سیاسی، بسیاری از صاحب نظران بر این موضوع اعتقاد دارند که یکی از دلایل اصلی افول آمریکا حضور خود ترامپ است که نوع نگاه و حرکات او نابودی کشورش را تسریع می بخشد.

 

وی تصریح کرد: از نظر وضعیت اقتصادی، آمریکا در شرایط بحران قرار دارد و به کشورهای مختلفی بدهکار است که از جمله چین را می توان نام برد، اگر برای دلار جایگزینی پیدا شود اقتصاد آمریکا شکننده ترین نمونه در دنیا خواهد بود.

 

سجادی عنوان کرد: بحران هویتی از جمله مواردی است که شامل شرایط آمریکا می شود و این مسئله چند گروهی و تبعیض نژادی می تواند باعث نابودی این ایالت شود.

 

وی گفت: بسیاری از مشکلات اقتصادی را می توان با تکیه و به کارگیری نیروی جوان، انقلابی و صنعت تولید داخلی حل کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha