خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6379
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۰:۱۰
به گزارش اس.بی پرس

همبستگی شیعه و سنی در هفته وحدت به اوج خود رسید

 همبستگی شیعه و سنی در هفته وحدت به اوج خود رسید
دبیر حزب موتلفه اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: همبستگی شیعه و سنی موجب شکست دشمنان اسلام شده و این همبستگی در هفته وحدت به اوج خود رسیده است.

غلام محمد طاهری امروز در گفت و گو با اس.بی پرس، اظهار کرد: حضرت محمد(ص) شخصیت بزرگ عالم خلقت، به عنوان بهترین و بزرگترین عامل اشتراک مسلمانان به شمار می رود و هفته وحدت که به یمن ولادت ایشان توسط بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) نامگذاری شده است آرمانی والا و قابل ستایش است.

 

وی افزود: مذاهب اسلامی در سایه آن می توانند به دور از اختلافات به اتحاد و یگانگی دست یابند و محور وحدت عالم اسلام وجود مقدس پیغمبر(ص) است که به عنوان پیام آور اخلاق، صلح و دوستی و همبستگی میان مذاهب و جوامع اسلامی مطرح می‌شود.

 

طاهری در ادامه گفت: وحدت شیعه و سنی از اندیشه هایی است که بخصوص در دوران معاصر و همزمان با مشکلات سیاسی و بین المللی مسلمانان از سوی برخی اندیشمندان مطرح شده و راهبردهای مقام معظم رهبری از جمله فتوای ایشان مبنی بر حرمت به صحابه و نمادهای اهل سنت باعث نزدیکی و همبستگی شیعه و سنی برای شکست دشمنان اسلام شده است و این همبستگی و نزدیکی در هفته وحدت به اوج خود رسید.

 

طاهری تنها راه پیروزی در مقابل رژیم صهیونسیتی را وحدت مسلمین دانست گفت: اگرچه کشورهای اسلامی در برخی موارد منطقه جغرافیایی، پرچم و یا زبان متفاوت هستند، اما با تکیه بر مشترکات می‌توانند تمام فشارها، تحقیر، استعمار و استضعاف علیه اسلام را محو کنند.

 

وی با اشاره به اقدام مجله شارلی ابدوفرانسه در توهین به پیامبر اسلام گفت: این گونه اقدامات یک توطئه کلی علیه اسلام در جوامع غربی است که قطعا میتواند با اتحاد و همبستگی مسلمانان سراسر جهان نقش برآب گردد وقطعا این تحرکات نه تنها اهانت به مقدسات مسلمانان بلکه شکستن حرمت همه ادیان توحیدی و پیامبران الهی است که وظیفه پاسخگویی آن، برعهده همه آزادیخواهان است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha