خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6382
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۰:۵۲
معاون شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) خبر داد؛

آماده سازی هزار هکتار از مزارع پرورش میگو برای تولید

 آماده سازی هزار هکتار از مزارع پرورش میگو برای تولید
حمیدرضا نصیری گفت: با آماده سازی زیرساخت ها برای سال 1400 بیش از هزار هکتار از مزارع پرورش میگو برای تولید آماده می شود.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا نصیری معاون توسعه آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) بیان کرد: با توجه به اقداماتی که شیلات در خصوص لایروبی کانال های آبرسان و زه کش و تکمیل دایک حفاظتی و مدیریت سیلاب انجام می دهد فراهم کردن شرایط برای فعالیت حداکثری در مجتمع پرورش میگوی شهید گواتر در دست اقدام است.

 

معاون توسعه آبزی پروری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) تصریح کرد: بیش از هزار هکتار از مزارع پرورش میگو برای تولید آماده می شود، مسئول تولید بخش خصوصی بوده و اداره کل شیلات متولی فراهم کردن شرایط برای تولید است، اما در نهایت تولیدکننده تصمیم می گیرد.

 

نصیری اظهار کرد: شیلات تلاش دارد بیش از هزار هکتار از اراضی پرورش میگو را برای تولید فراهم کنیم و بخشی از مجتمع پردیسان رودیک راه اندازی و با تکمیل اسکله آبگیری وارد فاز تولید شود.

 

وی بیان کرد: مجتمع کشت و صنعت مکران در منطقه گوردیم کلا 750 هکتار است که برای سال آینده 100 تا 150 هکتار برای فعالیت و پرورش میگو آماده می شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha