خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6388
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۱:۵۶
به گزارش اس.بی پرس؛

گران‌فروشی علنی مرغ، ۵ هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب/ ستاد تنظیم بازار را تعطیل کنید!

گران‌فروشی علنی مرغ، ۵ هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب/ ستاد تنظیم بازار را تعطیل کنید!
در حالی که کمتر از ۲۰ روز از تصویب افزایش قیمت مرغ در ستاد تنظیم بازار می‌گذرد اما این نرخ رعایت نمی شود و هر کیلوگرم مرغ امروز حداقل ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار آزاد به فروش می رسد.

به گزارش اس.بی پرس، 23 مهر ماه سال جاری یعنی کمتر از 20 روز پیش بود که کارگروه تنظیم بازار نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده را 14400 تومان و حداکثر قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده را 20400 تومان تعیین کرد اما این مصوبه هیچ فایده‌ای در بازار نداشته و بر بی مصرف بودن این کارگروه دولتی صحه گذاشته است.

 

در حال حاضر کف قیمت هر کیلوگرم مرغ  گرم کامل در تهران 25 هزار و 500 تومان و ران مرغ 24 هزار و 500 تومان است و در بسیاری از فروشگاه ها مرغ به قیمت های بالاتری به فروش می رود.

 

 به نظر می رسد که دستگاه های نظارتی نیز نظارت خود را فراموش کرده یا  به چند برخورد محدود با متخلفان با حضور رسانه ها، محدود کرده اند. 

 

بنابر این گزارش، از نکاتی که در این باره جلب توجه می کند گران فروشی علنی است، به طوری که مرغ فروشی که قیمت خود را 25 هزار و 500 تومان تعیین کرده است و محصول خود را بیش از 5 هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رساند با افتخار این قیمت را بر سر در فروشگاه خود نصب کرده است.

 

با خرده فروشی ها سطح شهر که صحبت می شود به اتفاق می گویند که مرغ به قیمت های بالایی به دست آنها میرسد و آنها نیز مجبور هستند محصول خود را به قیمت بالایی عرضه کنند.

 

همچنین مطرح است که میزان تولید مرغ و جوجه ریزی به دلیل کمبود خوراک کم شده که این امر نیز خود به افزایش قیمت مرغ کمک کرده است.

 

بر اساس اعلام تشکل های تولیدی بخش دام و طیور میزان واردات نهاده های دامی در سال جاری کاهش یافته است.  

 

قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ تنظیم بازار منجمد نیز 15 هزار تومان است که به صورت محدود در برخی از فروشگاه ها به فروش می‌رسد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد